شماره مطلب : 11048
زمان انتشار : 93/11/7 - 11:38 2015/1/27
شبکه‌های پرمخاطب صداوسیما سریال‌های «قورباغه و قناری»، «پله پله» و «سر به راه» را برای پخش در ایام نوروز آماده می کنند.

سریال‌‌سازان نوروزی سیما؛ از فخیم‌زاده تا نیک‌نژاد

شبکه‌های پرمخاطب صداوسیما سریال‌های «قورباغه و قناری»، «پله پله» و «سر به راه» را برای پخش در ایام نوروز آماده می کنند.

به گزارش آوینی فیلم، حدود دو ماهی که تا فرا رسیدن ایام نوروز فرصت باقی است، شبکه‌های مختلف سیما دست به کار شدند و در تلاش برای تولید و آماده‌سازی سریال‌های خود در این ماه شدند تا در این زمان مهم دست شبکه‌ها و رسانه ملی از سریال‌های مناسبتی خالی نباشد و بتوانند با تولید سریال‌ها و برنامه‌های مختلف مخاطبان رسانه ملی را پای تلویزیون حفظ کند.
«قورباغه و قناری» در شبکه یک
در این راستا و براساس رویکرد جدید معاونت سیما شبکه‌های سراسری سیما، شبکه یک سیما که برنامه جدیدی برای تولید سریال برای این ایام نداشته است به سریال «قورباغه و قناری» مهدی فخیم‌زاده که با محوریت فعالیت‌های نیروی انتظامی در حال تولید است اکتفا کرد. این سریال که در ابتدا قرار بود در 7 قسمت و برای پخش در هفته نیروی انتظامی آماده شود با اضافه شدن بر داستان فیلم و افزایش قسمت‌های آن با روی کار آمدن محمد احسانی در مقام مدیر شبکه یک سیما، به عنوان سریال مناسبتی شبکه یک سیما در ایام نوروز درنظر گرفته شد.
فیلمنامه «قورباغه و قناری» را حسین تراب‌نژاد نوشته و داستان آن درباره عملیات ویژه نیروی انتظامی است. عملیاتی که فوق سری است و فقط 5 نفر از آن اطلاع دارند. «سرهنگ مقدم» (با بازی مهدی فخیم‌زاده) باید به جای «ناصر پاپتی» در میان قاچاقچیان نفوذ کند و ماموریت ویژه‌ای را به سرانجام برساند. این ماموریت هم برای پلیس و هم برای قاچاقچیان مواد مخدر ویژه است.


این سریال طنز و پلیسی در 10 قسمت 40 دقیقه‌ای با مشارکت نیروی انتظامی و شبکه یک سیما و با هدف نحوه پیشگیری و برخورد با عاملان فروش مواد مخدر و همچنین آگاهی بخشیدن به خانواده‌ها درباره چگونگی نفوذ تولیدکنندگان و پخش کنندگان مواد مخدر در بین جوانان تولید می‌شود.
مهدی فخیم‌زاده، حبیب دهقان نسب، بیوک میرزایی، فریبا کوثری، شقایق فراهانی، رامین راستاد، امیر محمدزند، مهدی کاسه‌ساز، گلناز خالصی، حمید قلی خانی، رانا قیصر‌نژاد، مهدی محمودی‌نژاد، حکیمه وثاقتی، ساناز بندانی و محمد صادقی بازیگران این سریال هستند.
«پله‌پله» تا شبکه دو سیما
شبکه دو سیما هم در این میان مجموعه «پله پله» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد را از چند روز آینده جلوی دوربین می‌برد تا برای پخش از شبکه دو سیما در ایام نوروز آماده شود.
آتیلا پسیانی‌، مهران احمدی، امیرحسین رستمی، مریم سعادت‌، زهره فکور صبور‌، امیر غفارمنش‌ و... از بازیگران اصلی این مجموعه نوروزی هستند.
فیلمنامه این مجموعه توسط سعید فرهادی و امیرعباس پیام به نگارش درآمده است و کارگردانی آن را برزو نیک‌نژاد برعهده خواهد داشت.
تا به امروز حدود سه قسمت اولیه آن نگارش شده است و پیش‌بینی می‌شود که با توجه به زمان کمی که برای تولید این سریال باقی مانده است، هم نگارش و هم تصویربرداری این سریال حتی در ایام عید نوروز به طول بکشد. همانگونه که پیش از این در ساخت سریال‌هایی همچون «پایتخت» سیروس مقدم دیده و تجربه شده است.
پخش سریال «پله‌پله» به دلیل مقارن شدن چند روز اول نوروز با ایام فاطمیه (س) دارای ریتم غمگین و آرامی خواهد بود. ولی از شب پنجم نوروز به بعد داستان سریال ریتم شادی به خود پیدا می‌کند.
سعید فرهادی و امیرعباس پیام مشغول نگارش فیلم‌نامه این سریال هستند که همزمان با تصویربرداری نگارش آن ادامه خواهد داشت. احتمالا تولید این مجموعه هم مانند بسیاری از سریال‌های دیگر همزمان با پخش آن ادامه دارد و تا پایان ایام نوروز طول بکشد.
در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است: آقا سلمان از اون مردهای نیک روزگاره که در کار و امور خانواده به خوشنامی و آبروداری مشهور است. سلمان پله پله از نردبان زندگی بالا رفته و مردی خودساخته و زحمتکش است. حالا او باید دردانه دخترش را به جوانی بدهد که از دار دنیا فقط یه قلب پاک داره و یک مادر بزرگ مهربان که دنیا را باهاش عوض نمی‌کند. آقا سلمان دنیا دیده و با تجربه حس می‌کند که گرفتار یک بازی مار و پله‌ای شده است. حالا او باید تصمیم تازه و عاقلانه‌ای بگیرد. به گفته کارگردان، نقش آقا سلمان را آتیلا پسیانی بازی می‌کند.
در این مجموعه مریم سعادت نقش فخری همسر سلمان، زهره فکورصبور نقش زن برادر سلمان، امیرحسین رستمی نقش احد خواستگار دختر سلمان، پروین ملکی نقش مادربزرگ احد و بیژن رحمانی نقش دوست احد را بازی می‌کنند. پارسیا شکوری‌راد هم بازیگر خردسال این مجموعه است. قرار است تعدادی دیگر بازیگر به سریال اضافه شود.
سریال «پله پله» قرار است که از 10 بهمن ماه در تهران کلید بخورد و بخشی را نیز در اطراف تهران و شهرهای اطراف آن ضبط می‌شود.
این سریال قرار است که در 15 قسمت به سفارش گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه دو تولید ‌شود.
شبکه سه «سر به راه» شد
شبکه سه سیما هم از این قافله جای نماند و مجموعه نوروزی خود را به دست سعید سلطانی سپرد تا پس از اینکه نتوانستند زمینه‌های ساخت سری سوم سریال «ستایش» را به سرانجام برسانند، سلطانی مشغول ساخت سریال نوروزی این شبکه باشد.
پیش از این نیز حضور بازیگرانی همچون مسعود کرامتی، شهین تسلیمی، افسانه چهره‌آزاد، شقایق دهقان، ارژنگ امیرفضلی، محسن کیایی، سیاوش خیرابی و الناز حبیبی در این سریال قطعی شد.
در این سریال امیرحسین صدیق ایفای نقش منصور داماد یحیی با بازی مسعود کرامتی را در سریال «سر به راه» بر عهده گرفت. سید امیر میرآقا، کریم قربانی، نوید خدا‌شناس و حمید غلامی که به ترتیب در نقش‌های مصطفی، آشپز، فرزاد و شوفاژکار بازی خواهند کرد.
این سریال از فضای خوب و شیرینی برخوردار است قصه سریال «سر به راه» درباره جوان خلاف‌کارِ نوپایی (با بازی سیاوش خیرابی) است که به جای زندان، مجبور به گذراندن دوره محکومیت خود در یک مؤسسه خدمات اجتماعی می‌شود...
فیلمنامه سریال «سر به راه» را مهدی محمدنژادیان نوشته و مضمونی اجتماعی و خانوادگی دارد.
این سریال در 15 قسمت 40 دقیقه‌ای ساخته می‌شود و پخش آن از 29 اسفندماه آغاز و تا پایان تعطیلات عید ادامه دارد.

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید