شماره مطلب : 1117
زمان انتشار : 92/6/24 - 10:55 2013/9/15
«دل بیقرار» داستان خواهر و برادری به نام معصومه و علی است که بر اثر وقوع زلزله رودبار یکدیگر را گم می‌کنند و دست تقدیر برای آن‌ها وقایع ناخواسته‌ای را رقم می‌زند.
نگاهی به دل بی قرار

"دل بی قرار" در گروه آفریقا قرار می گیرد!

«دل بیقرار» داستان خواهر و برادری به نام معصومه و علی است که بر اثر وقوع زلزله رودبار یکدیگر را گم می‌کنند و دست تقدیر برای آن‌ها وقایع ناخواسته‌ای را رقم می‌زند.

به گزارش آوینی فیلم ، زمان رخداد زلزله بسیاری از مردم استان گیلان به‌خصوص جوانان در دقایقی پس از ساعت 24 پنجشنبه سرگرم تماشای مسابقات فوتبال جام جهانی 1990 ایتالیا بودند که زمین به یکباره لرزید و این‌چنین بود که به دلیل بیدار بودن، بسیاری توانستند به‌هنگام وقوع فاجعه از منازل بگریزند و زیر آوار نمانند اما در هر حال «دل بی قرار» گسستن خانواده‌ای در آن زمان است.

کوروش تهامی (علی)، شهره قمر (معصومه) و نازنین فراهانی (مادر)  نقش‌های اصلی کار را بر عهده دارند و علاوه بر آن‌ها، سارا خوئینی ها (مادرخوانده)، فرهاد جم (پدرخوانده) و  جهانبخش سلطانی (حاج محمود) نقش‌های محوری «دل بیقرار» را ایفا می کنند. همچنین سپیده پهلوان‌زاده (اعظم )، ناصر فروغ (گل آقا)، مانیا نوحی (ناهید)، سیامک اشعریون، سیروس اسنقی، اکبر حاتمی، محمد مهدی قاهری، علی برنجیان، داود سلامی و.... از بازیگران «دل بیقرار» هستند.

پوریا ایمانی نقش کودکی  علی و آرتینا سامه بازیگر نقش کودکی معصومه و... این فیلم هستند. فیلمبرداری «دل بیقرار» در تهران، رودبار، منجیل و لوکیشن‌هایی چون ساختمانی حوالی میدان پونک، خشکشویی،بهزیستی، پرورشگاه،فرمانداری، بیمارستان،هلال احمر، فرش فروشی ،خیابان، فضای داخلی چند خانه و .. انجام شده است.

گزیده ای از نقدی که به این فیلم وارد شده است داستانی شبیه به فیلم های فارسی و هندی است که بیشتر سکانس ها شاهد به آغوش کشیدن مادر و فرزند و سرازیر شدن اشک بازیگران هستیم.
یادمان باشد که پرداخت اشتباه  و نامناسب یک موضوع  در سینما ـ با حجم بالای مخاطبانش ـ می تواند به  ایجاد نوعی آسیب و ناهنجای فرهنگی اجتماعی بدل شود.

مثلاً صحنه به سراغ قرآن رفتن معصومه قرار است در ما حس توجه به خداوند و دین را ایجاد کند؛ یا رویکرد کلی فیلم قرار است درد واقعه ای هولناک را که جمع کثیری از عزیزانمان را از ما گرفت بر جان مخاطب بنشاند؛ اما در هر دو مورد کارگردان مایه خنده و سرگرمی  مخاطب را فراهم می‏کند  و این گناهی نابخشودنی است چرا که پرداخت ضعیف یک موضوع گذشته از تضییع وقت و هزینه صدها و هزاران عوامل سازنده و بیننده فیلم ؛ ضایع کردن این فرصت برای دیگرانی است که می‏توانستند آن  را به شکلی بهتر ارائه کنند .
شایان ذکر است این فیلم قرار است بعد از اکران "استرداد" در گروه آفریقا به نمایش در بیاید. انتهای پیام /

اضافه کردن دیدگاه جدید