شماره مطلب : 13971
زمان انتشار : 94/7/1 - 09:05 2015/9/23
آوینی فیلم -  «شرح اسم» زندگی‌نامه مقام معظم رهبری به قلم هدایت‌الله بهبودی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و از سوی انتشارات کوثر در ترکیه منتشر شد.
به همت انتشارات کوثر انجام شد

«شرح اسم» در کتابفروشی‌های ترکیه

آوینی فیلم - «شرح اسم» زندگی‌نامه مقام معظم رهبری به قلم هدایت‌الله بهبودی به زبان ترکی استانبولی ترجمه و از سوی انتشارات کوثر در ترکیه منتشر شد.

این اثر فرهنگی درخصوص زندگی‌نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال 1318 تا 1357 است که توسط «اسماعیل بندری» از محققان و مترجمان ترکیه‌ای و علاقه‌مند به انقلاب اسلامی از فارسی به ترکی استانبولی ترجمه و به همت انتشارات کوثر ترکیه منتشر شده است.

از جمله اهداف ترجمه ترکی استانبولی کتاب «شرح اسم» می‌توان به بهره‌مندی محققان و پژوهشگران و علاقه‌مندان به انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب و تاریخ انقلاب و ایران از کشور ترکیه اشاره کرد.

محتویات این کتاب به زبان فارسی، توسط هدایت‌الله بهبودی به رشته تحریر درآمده و توسط مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی درخصوص زندگی‌نامه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از بدو تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و همچنین، کارنامه‌ای مختصر از آغازین کنش‌های سیاسی و اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب به نقش و موقعیت استثنایی معظم له پس از پیروزی انقلاب اسلامی که بی‌تردید یکی از عالمان تاثیرگذار در تبیین و ترویج اندیشه سیاسی اسلام و برآمدن انقلاب اسلامی ایران هستند، اشاره شده است.

مؤلف این کتاب بر دو منبع تکیه داشته است که به ترتیب شامل اسناد و خاطرات است. در بخش خاطرات نیز به دو منبع اشاره می‌شود و نخستین منبع خاطرات مفصلی است که ایشان در گفت‌وگو با مرکز اسناد انقلاب اسلامی بیان فرمود‌ه‌اند که فاصله زمانی تولد تا سال 1342 را در بر می‌گیرد و دیگری خاطراتی است که توسط محمدعلی آذرشب و به زبان عربی تدوین و منتشر شده است.

همچنین، در کنار این دو منبع بخش قابل توجهی از منبع دیگری نیز وام گرفته شده است که شامل گفته‌ها و نوشته‌هایی است که در طول سالیان اخیر، به ویژه پس از رهبری ایشان توسط همدرسان، شاگردان، مبارزان همصف و دوستانشان بیان شده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید