شماره مطلب : 16283
زمان انتشار : 95/1/15 - 14:52 2016/4/3
مسعود ده‌نمکی کارگردان سینمای ایران در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود اظهار داشته است: شاید فیلم هاشمی‌ها را بسازم! و با ساخت این فیلم دیگر نیازی به ساخت فیلمی تاریخی برای ترسیم انحراف خواص و شکل‌گیری عاشورای سال ۶۱ هجری نخواهیم داشت.

ده‌نمکی: شاید فیلم هاشمی‌ها را بسازم!

مسعود ده‌نمکی کارگردان سینمای ایران در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود اظهار داشته است: شاید فیلم هاشمی‌ها را بسازم! و با ساخت این فیلم دیگر نیازی به ساخت فیلمی تاریخی برای ترسیم انحراف خواص و شکل‌گیری عاشورای سال ۶۱ هجری نخواهیم داشت.

مسعود ده‌نمکی در اینستاگرام خود، در یادداشتی به نقد دیدگاه‌های آقای هاشمی با عنوان «شاید فیلم هاشمی‌ها را بسازم!» پرداخته است که در زیر می‌خوانید:

هاشمی‌ها عنوان فیلمی می‌تواند باشد که نسل امروز و فردا را با تاریخ معاصر ایران به‌ویژه نیم قرن اخیر بیشتر آشنا کند، بازیگری توانمند که هم می‌تواند نقش پوزیسیون را بازی کند و هم اپوزیسیون.

هم رئیسی باشد که بادی‌گاردهای سیاسی‌اش دنبال مادام العمر کردن حکومتش باشند و هم خودش معلم دموکراسی.

هم می تواند زیر میز بازی باخته بزند و هم می‌تواند خود را استاد رعایت اخلاق و قواعد بازی سیاسی جا بزند، هم می‌تواند چپها و ملی مذهبی‌ها را در دوران قدرتش آب خنک بخوراند هم می‌تواند پدرخواندگی آنها را در دوران فترتش بکند و قصه شاه و شاه‌بازی را از افکار عمومی پاک کند.

این بازیگر یک «بندباز سیاسی» است که فلش چپ می‌زند و به راست می‌پیچد و بالعکس چون او با هیچ‌کس نیست، او با خودش است و بقیه ابزارند؛ درست مثل دهه شصت که دوران موشک خوردن ملت بود او دنبال گفتمان بود و «جنگ جنگ تا یک پیروزی» استراتژی‌اش و امروز که سایه موشک‌ها و تحریم‌ها و تهدیدات هسته‌ای بالای سر ملت است این بازیگر دنبال گفتمان با دشمن است و موشک‌ها را توهم می‌پندارد؛ ولی ای‌کاش این بازیگر سیاست و آدمهایی از این دست آن موقع که در اوج قدرت بودند به‌جای بستن دهن منتقدان و سر داده شدن شعار «مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است» دستشان به توییت می‌رفت و می‌نوشتند اشداء علی الکفار رحماء بینهم.

راستی آقای هاشمی! سال 70 را به خاطر دارید؟ صف اول نماز جمعه وقتی به‌جای تملق‌های همیشگی برخی‌ها، من شعار اصلاح وضعیت فرهنگی را دادم دولت شما در همان سلولی که شما را در توحید بازجویی کردند چطور با من گفتمان کرد؟ البته نه‌فقط با من !، اگر رفتار متکبرانه دولت شما در دهه هفتاد نبود چرخه قدرت و نقد ساختارها طبیعی پیش می‌رفت و جای شاکی و متشاکی عوض نمی‌شد.

اما مطمئناً تاریخ در توییت خلاصه نمی‌شود. شاید با ساخت این فیلم جوانان خوش‌قلب کشورم بفهمند که نباید بازیچه کسانی شد که هم از دیوار لانه جاسوسی بالا می‌روند و هم پایش بیفتد سر زیر آب می‌کنند و شهید می‌سازند و هم نقش معلم دموکراسی و مدارا می‌شوند.

اگر فیلم هاشمی‌ها را بسازم شاید دیگر نیازی به ساخت فیلمی تاریخی برای ترسیم انحراف خواص و شکل‌گیری عاشورای سال 61 هجری نخواهیم داشت چون دوران ما پر شده از کسانی که نقش آقاها و آقازاده‌های صدر اسلام را بازی می‌کنند.

خدا کند در این صف‌بند که هرروز پررنگ‌تر می‌شود، آقایان به فکر دین خود باشند نه دنیای خود.

لازم به توضیح است بعد از نگارش این متن هر اتفاقی و رسوایی برای من افتاد این صفحه هک شده بوده و ارادت خود را به حاجی گرینف‌ها ثابت کردم.

منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید