شماره مطلب : 16729
زمان انتشار : 95/2/27 - 08:20 2016/5/16
آوینی فیلم - چندین سال در ایران و فرنگ تحصیل کرده‌ام و پس از تلاش‌ها و فعالیت‌هایم در زمینه بازیگری هم اکنون چند سال است که بیکار هستم. آیا جایز است در کنار خیابان لنگ بفروشم؟

بازیگر معروف: جایز است درکنار خیابان لُنگ بفروشم؟!

آوینی فیلم - چندین سال در ایران و فرنگ تحصیل کرده‌ام و پس از تلاش‌ها و فعالیت‌هایم در زمینه بازیگری هم اکنون چند سال است که بیکار هستم. آیا جایز است در کنار خیابان لنگ بفروشم؟

مهدی فقیه بازیگر فیلم‌های سینمایی چون «اخلاقتو خوب کن»،‌ «آسمان هشتم»، «تاکسی نارنجی» در باب تعلل خانه سینما در مورد وضعیت تأمین معیشت هنرمندان گفت: «خانه سینما در قالب انجمن است و انجمن قدرت چندانی ندارد و اعضا باید خود پیگیر حق و حقوق باشند. هنری که معنایش انتقال مفاهیم انسانی به مخاطب است، به کجا رسیده است؟ مسئولین حال حاضر خانه سینما عنادی با هنرمندان ندارند و به دنبال راه چاره‌ای برای حل مسائل مربوط به هنرمندان سینما هستند».
بازیگر فیلم سینمایی «ایستگاه آخر» با گلایه از بیکاری چند ساله خود، خاطر نشان کرد: «چندین سال در ایران و فرنگ تحصیل کرده‌ام و پس از تلاش‌ها و فعالیت‌هایم در زمینه بازیگری هم اکنون چند سال است که بیکار هستم. آیا جایز است در کنار خیابان لنگ بفروشم؟ عده‌ای می‌برند و می‌خورند و ‌می‌چابند و هنرمندان زیادی اکنون خانه نشین هستند و صدایشان در نمی‌آید»
وی با بیان اینکه حتی رسانه‌ها هم چند سالی است فراموشم کرده‌اند، به بانی فیلم گفت: «از سوی خانه سینما هیچ سراغی از من گرفته نمی‌شود و بعد از مدت‌ها بانی فیلم تنها رسانه‌ای است که با من گفت و گو کرده است. من همیشه خاک پای استادی چون علی نصیریان، جمشید مشایخی و عزت الله انتظامی خواهم بود».
بازیگر فیلم سینمایی «ملک سلیمان»‌ درباره تعطیلی برخی از جشنواره‌های غیر ضروری و اختصاص بودجه آن به معیشت هنرمندان،‌ یادآور شد: «جشنواره‌ها چارتی است که از قدیم نوشته شده است و مدیران مجبور به برگزاری آن هستند؛ در غیر این صورت بازخواست شده و باید پاسخگو باشند» او با بیان اینکه اکنون با حقوق بازنشستگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امرار معاش می‌کند، در خصوص وجود مافیای سینما، گفت: «بعضی‌ها قدرت و پول دارند و هر کس که پول داشته باشد قدرتمند است و هر که هنر دارد و مردم او را می‌خواهند باید بسوزد و بسازد. آغداشلو پس از مرگ لطفعلی صورتگر شیرازی در کتابش نوشت که او در فقر مطلق مرد».

منبع: مشرق

اضافه کردن دیدگاه جدید