شماره مطلب : 17059
زمان انتشار : 95/4/6 - 10:23 2016/6/26
آوینی فیلم - «پایان رویاها» تازه‌ترین ساخته محمدعلی طالبی با توجه به گروه سنی کودک و خانواده ساخته شد و هم اینک تدوین آن در حال انجام است.

«پایان رویاها» مختص کودکان و خانواده/ مراحل پایانی راف‌کات فیلم

آوینی فیلم - «پایان رویاها» تازه‌ترین ساخته محمدعلی طالبی با توجه به گروه سنی کودک و خانواده ساخته شد و هم اینک تدوین آن در حال انجام است.

محمدعلی طالبی کارگردان تحسین شده کودک و نوجوان درباره دور جدید فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  به دلیل این که رویکرد خاصی به حوزه کودک و نوجوان دارد،  حساسیت‌های خاصی را در تولیدات خود دنبال می کند. با مدیریت جدید و حضور  علیرضا حاجیان زاد  و مهدی  ارگانی رئیس هیات مدیره کانون،  از من خواستند فیلمنامه‌ای مختص کودکان باشد ، من هم از میان چند فیلمنامه‌ای که در دست داشتم فیلمنامه «پایان رویاها» را ارایه داد و کار به مرحله تولید رسید.
وی درباره تولید فیلم توضیح داد: فضای کار خیلی خوب بود و همکاری خوبی در حوزه تولید صورت گرفت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کمک شایانی کرد تا فیلمبرداری در شمال کشور به پایان رسید و هم اینک تدوین فیلم توسط حسن حسندوست در حال انجام است.
کارگردان فیلم تحسین شده «چکمه» درباره فضای فیلم اخیرش  گفت: این فیلم برخلاف «کیسه برنج» و «چکمه» که در فضای شهری دنبال می شود، قصه فیلم  در فضای روستایی می گذرد و در طبیعت جریان دارد.  در این فیلم رابطه شخصیت اصلی داستان(پسربچه) با یک کره اسب مورد توجه قرار گرفته است.  در این فیلم سعی شده از طبیعت زیبای شمال بهره گرفته شود و عوامل پشت دوربین همگی از افراد حرفه ای سینما استفاده شده که کارهای درجه یکی در سینما تولید کردند.
وی در ادامه درباره مراحل فنی فیلم توضیح داد: فیلمبرداری فیلم در منطقه سوادکوه مازندران انجام شد و هم اینک تدوین فیلم در حال انجام است، راف کات فیلم رو به پایان است .
کارگردان فیلم «قول» در پاسخ به این سوال که فیلم مختص چه گروه سنی است گفت من تمام تلاشم را کردم  که کار خوبی ساخته شود و امیدوارم  بچه ها از کار خوششان بیاید،  گروه سنی که فیلم به آن ها اختصاص دارد از سن 7 سالگی تا 13 یا 14 سال است اما فیلم به گونه ای ساخته شده که خانواده‌ها به خوبی می توانند مخاطب فیلم باشند .
بنابراین گزارش، داستان فیلم درباره زندگی یک خانواده جنگل نشین است، فرزند کوچک خانواده به خاطر یک بی احتیاطی ناخواسته دچار مشکل بزرگی می شود و پدر و مادر او نیز برای نجات کودک همه تلاششان را به کار می بندند.
دراین فیلم  نسرین بابایی، مجید پتکی، امیرحسام رضایی، شیوا فرهادی و آوا درویشی  به ایفای نقش می پردازند.
عواملی که دراین فیلم همکاری دارند، عبارتند از: نویسنده و کارگردان: محمدعلی طالبی، مدیر فیلمبرداری: علی محمد قاسمی، صدابردار: حسین بشاش، طراح صحنه و لباس: علیرضا طالبی، طراح گریم: علیرضا خورشید، تدوین: حسن حسندوست، مدیر تولید: لعیا پالیزبان، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: مهدی لطیفی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: نگار جنیدی، منشی صحنه: فاطمه پالندی، عکاس: حبیب مجیدی، دستیار اول فیلمبردار: حمید محمدقلی، دستیار دوم فیلمبردار: رامین راستجو، دستیار نور: علیرضا انتظاری، مسئول فنی دوربین: عباس شیرمحمدی، دستیار صدا: سعید زند، دستیار صحنه و لباس: رضا تناور، دستیار لباس: سیما اسحاقی، مجری گریم: الناز حسینی، مدیر تدارکات: حسین فتاحی، دستیار تدارکات: داوود سیاحت

 
منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید