شماره مطلب : 17438
زمان انتشار : 95/5/11 - 08:16 2016/8/1
آوینی فیلم - آیا سیاستگذاران این گروه سینمایی به دلیل مواجه شدن با سالن ها و صندلی های خالی به سمت پر کردن سالن های خود رفتند در این میان تکلیف مخاطبانی که به دنبال آثار متفاوت هستند چه خواهد شد؟

تخلف گروه هنر و تجربه در اکران «لانتوری»/ تغییر در مسیر گروه «هنر و تجربه»

آوینی فیلم - آیا سیاستگذاران این گروه سینمایی به دلیل مواجه شدن با سالن ها و صندلی های خالی به سمت پر کردن سالن های خود رفتند در این میان تکلیف مخاطبانی که به دنبال آثار متفاوت هستند چه خواهد شد؟

گروه هنر و تجربه در شرایطی به کار خود ادامه می دهد که از آنچه که خط مشی این گروه بود منحرف شده و مسیری دیگر برای جذب مخاطب بیشتر برای خود در نظر گرفته است.
اکران بهترین فیلم سینمای ایران در جشنواره سی و چهارم فیلم فجر  «ایستاده در غبار» در این گروه قابل درک است زیرا این فیلم از ابتدا به لحاظ فرم در این گروه جای می گرفت و می توانست از ظرفیت سینماهای این گروه بهره ببرد تنها به دلیل فرم نویی که برای روایت یک اثر سینمایی در نظر گرفته است اما آیا فیلم های سینمایی دیگر هم در این گروه جای می گیرند؟ مخاطبی که عادت به دیدن آثار متفاوت به لحاظ فرم در این گروه کرده است دچار سردرگمی نمی شود؟

نکته قابل تامل دیگر این که برای اکران فیلم در گروه سینمایی هنر و تجربه درست است که شورای سیاستگذاری تصمیم گیری می کند اما بالاخره برای اکران فیلم نیاز به طرح موضوع در شورای صنفی نمایش وجود دارد . غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره اکران فیلم «لانتوری» در گروه هنر و تجربه گفت: درخواستی برای اکران فیلم «لانتوری» در گروه هنر و تجربه نشده و به همین دلیل در شورای صنفی نمایش طرح موضوع هم نشده است
گروه هنر و تجربه بدون دریافت مجوز نمایش برای اکران در گروه و اعلام به شورای صنفی نمایش برای فیلم سینمایی «لانتوری» تعیین سانس کرده و در برنامه اکران فیلم های این گروه قرار گرفته است . حال باید دید گروه هنر و تجربه چگونه بعد از یک سال و اندی از فعالیتش به سراغ فیلم هایی رفته که سرگروه دارند و از سالن های تهران و شهرستان بهره می برند . آیا سیاستگذاران این گروه سینمایی به دلیل مواجه شدن با سالن ها و صندلی های خالی به سمت پر کردن سالن های خود رفتند در این میان تکلیف مخاطبانی که به دنبال آثار متفاوت هستند چه خواهد شد؟
با اکران فیلم «لانتوری» در گروه هنر و تجربه و استفاده از ظرفیت محدود این گروه سینمایی برای این فیلم به نظر می رسد تخطی گروه هنر و تجربه در استفاده سالن های سینمایی محدود این گروه تبدیل به رویه شده است و بعد از اکران فیلم ارزشمند «ایستاده در غبار» در این گروه شاهد دیگر فیلم های سینمایی و گیشه پسند در این گروه سینمایی باید باشیم.

منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید