شماره مطلب : 17516
زمان انتشار : 95/5/17 - 17:17 2016/8/7
باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، با «تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما» به سراغ فیلم سینمایی سرگیجه، ساخته آلفرد هیچکاک، می‌رود.
باشگاه خانه عکس و تصویر برگزار می‌کند:

تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما (13)

باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، با «تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما» به سراغ فیلم سینمایی سرگیجه، ساخته آلفرد هیچکاک، می‌رود.

به گزارش آوینیفیلم؛ سیزدهمین نوبت از سلسله جلسات «تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما»، از سری برنامه‌های باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، این هفته و در ادامه جلسه گذشته، سه‌شنبه 19 مرداد، ساعت 17، به بررسی پلان‌های منتخب دیگری از فیلم سینمایی سرگیجه(Vertigo) ساخته آلفرد هیچکاک، خواهد پرداخت.

در این برنامه که با حضور مدرس و پژوهشگر سینما، حمیدرضا حافظی برگزار می‌گردد؛ به این فیلم از جنبه زیبایی‌شناسی تصویر، با انتخاب یک سکانس شاخص و بررسی نماهای موجود، پرداخته خواهد شد.

حمیدرضا حافظی، مدرس، پژوهشگر، نویسنده و کارگردان سینماست که در کارنامه خود نویسندگی و کارگردانی چندین عنوان انیمیشن، تله‌فیلم و فیلم سینمایی را دارد و نامزدی و دریافت جوایز جشنواره‌های متعدد ملی و بین‌المللی از افتخارات اوست. برگزاری بیش از 70 عنوان دوره و کارگاه آموزشی و همچنین سمینارهای تخصصی در سراسر ایران، در کنار تألیف آثاری شاخص مرتبط با حوزه هنرهای تصویری و سینما، از زمره تجربیات وی می‌باشد. اثر اخیر او با عنوان «زیبایی‌شناسی تصویر در سینما و تلویزیون» که توسط مرکز پژوهش‌های سازمان صدا و سیما منتشر گردیده، پس از رونمایی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال جاری، با استقبال خوب مخاطبان مواجه گردید.

لازم به ذکر است باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، هر هفته، سهشنبهها از ساعت 17 الی 20، در سالن همایشهای مؤسسه برگزار میشود و به صورت هفتگی، با عناوین و موضوعات متنوعی به مخاطبان این خانه عرضه میگردد. حضور کلیه علاقه‌مندان عرصه عکس و تصویر در این سلسله جلسات آزاد است.

اضافه کردن دیدگاه جدید