شماره مطلب : 18270
زمان انتشار : 95/10/5 - 15:29 2016/12/25
سینما با کمک جرج کلونی و یارانش که بارها در شوهای تبلیغاتی غرب نقش اساسی ایفا کرده است، می خواهد فیلمی قهرمانانه از «کلاه سفیدها» ی آمریکایی در منطقه سوریه بسازد! این نوع تفسیر وارونه از حقیقت در حالی است که قهرمانان واقعی نبرد سوریه که مدافعان حرم و مردمان دلاور و دیندار و معتقد به آرمان ها هستند به دلیل قصور متولیان فرهنگی کشور به شکلی درست به جهانیان معرفی نشده اند
پروپاگاندای غرب برای وارونه گری حقیقت

هالیوود، جرج کلونی، کلاه سفیدها و دیگران!

سینما با کمک جرج کلونی و یارانش که بارها در شوهای تبلیغاتی غرب نقش اساسی ایفا کرده است، می خواهد فیلمی قهرمانانه از «کلاه سفیدها» ی آمریکایی در منطقه سوریه بسازد! این نوع تفسیر وارونه از حقیقت در حالی است که قهرمانان واقعی نبرد سوریه که مدافعان حرم و مردمان دلاور و دیندار و معتقد به آرمان ها هستند به دلیل قصور متولیان فرهنگی کشور به شکلی درست به جهانیان معرفی نشده اند

گروه فرهنگی «آوینی فیلم»: خبر ساخت فیلمی سینمایی درباره شرایط جنگی منطقه سوریه توسط هالیوود می تواند دامنه های فکری متعدد و قابل تاملی را پیش چشم مخاطب تیزبین قرار دهد، چنان که به این توجه شود که میان همه موضوعات متنوع و داستان های مختلفی که از ذهن نویسندگان خلاق جهان تخیل سربرمی آورد، چگونه است که نگارش فیلمنامه و ساخت فیلمی درباره شرایط منطقه برای غربی ها مهم شده است؟!
برای ساخت این فیلم سیاسی، جرج کلونی را پیش قدم کرده اند تا با توجه به ویژگی های شهرت این بازیگر و تهیه کننده معروف هالیوودی بخواهند پروپاگاندای مورد نظر خود را فراهم بسازند. فیلمی که نویسنده اش گرنت هسلا است و فیلمی داستانی براساس مستند «کلاه سفیدها» می باشد. اما برای این که بیشتر با ماهیت ساخت چنین فیلم جهت داری آشنا شویم لازم است مختصری درباره گروه «کلاه سفیدها» بدانیم تا بهتر از مقاصد کارخانه دروغ پرداز هالیوود آگاه شویم.
«کلاه سفیدها» یک گروه وظیفه شناس و قانونمند هکری که دنبال رفع حفره های امنیتی در فضای مجازی باشد، نیستند! فرشته نجات مردمان سوریه در مناطق جنگی هم نمی باشند! بلکه گروهی تحت پوشش فریبنده امدادگران جنگی بوده که از آبشخور فکری و مالی سردمداران غربی استفاده می کنند. در واقع آن ها گروهی هستند که داعیه همراهی با مردم سر می دهند در حالی که خود عاملان همان قدرت های جنگ طلب به حساب می آیند! گروه «کلاه سفیدها» که موسوم به «امدادگران سوریه» هستند توسط یک افسر سابق ارتش انگلیس به نام جیمز لو مژورا راه اندازی شد و به طور مشخص بودجه خود را از دولت های غربی و جبهه النصره دریافت می کنند و از این نظر وابستگی فکری به جریان القاعده داشته و هدایت سیاستمداران غربی پشت سر ظاهر انسان دوستانه این گروه وجود دارد و از همین رو آمریکایی ها با 24 میلیون دلار، انگلیس 17 میلیون دلار و هلند 8 میلیون دلار به طور مرتب به این گروه پول واریز می کنند.
اما نکته جالب درباره گروه «کلاه سفیدها» که از مارس 2013 شکل گرفت، چگونگی برون رفت اخبار رسانه ای آن ها است که موجی راه اندازی شده تا از آن ها قهرمانان منطقه بسازد و این گروه با شعار «ما از ملت هستیم و برای ملت» به دنبال ایجاد فضایی فکری برای خط دهی مردمان جهان هستند تا غربی ها را منجیان جهان ناامن امروز به تصور درآورند در حالی که در واقعیت، ناامنی جهان امروز مولود دخالت ها و درنده خویی های رهبران کشورهای غربی است.
حالا سینما با کمک جرج کلونی و یارانش که بارها در شوهای تبلیغاتی غرب نقش اساسی ایفا کرده است، می خواهد فیلمی قهرمانانه از «کلاه سفیدها» ی آمریکایی در منطقه سوریه بسازد! این نوع تفسیر وارونه از حقیقت در حالی است که قهرمانان واقعی نبرد سوریه که مدافعان حرم و مردمان دلاور و دیندار و معتقد به آرمان ها هستند به دلیل قصور متولیان فرهنگی کشور به شکلی درست به جهانیان معرفی نشده اند و به غیر از تلاش های جمعی از مستندسازان دغدغه مند جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، نه بودجه ای مشخص از سوی مسئولان سینمایی کشور برای ساخت داستانی متناسب با جهادگری های مدافعان حرم درنظر گرفته شده و نه توانستیم از فضای رسانه ای برای نگاه مخاطبان جهانی تصویری مناسب بسازیم.
اما خبر مسرت بخش در میان همه قصور متولیان فرهنگی دولت درباره اتفاق ارزشمندی است که توسط بچه های عمار در این هفته برگزار می شود و قرار است «هفته فیلم مدافعان حرم» توسط صدها اکران کننده فعال جشنواره مردمی فیلم «عمار» در مساجد، حسینیه ها، دانشگاه ها و دیگر اماکن کشور به نمایش درآید. این موضوع می تواند نگاهی امیدوارکننده از مشارکت هنرمندان، اهالی فرهنگ و مخاطبان را به دنبال داشته باشد تا در برابر همه دروغ پردازی های رسانه های غربی مبنی بر ساخت قهرمانی دروغین از مستشاران غربی جلوگیری کنیم. همان ها که لباسی امدادگر به تن کرده و پشتی دروغین از حقیقت وجودی خود را به مردم نمایان می کنند و در مقاله نشریه نیوزویک اشاره به این می شود که آن ها بیطرفانه به انجام وظایفی انسانی می پردازند! و توسط رسانه های دیگر غربی مورد توجه قرار گرفته و تبلیغ به این می شود که «کلاه سفیدها»70 هزار نفر آواره جنگی را در سوریه نجات دادند اما به این مساله عنوان نمی شود که پشت رنگ های خیرخواهانه شان چه رنگ های تاریکی نشسته است!اقدام هالیوود مبنی بر ساخت فیلمی در وصف این گروه همان حکایت ظاهر و باطن کاملا متفاوت غربی ها در رخدادهای هنری و در تولید فیلم های سینمایی است که یکی از موارد برجسته اش در جشنواره برلین سال گذشته رخ داد که این جشنواره طی برنامه ای ویژه به اعلام حمایت از پناهجویان دست زد و در نهایت هم خرس طلایی خود را به فیلم «آتش در دریا» با موضوع پناهندگی اعطا کرد تا رنگ فریب بر سیمای حقیقتی بزند که آوارگی مردمان جهان از آن شکل یافته و براساس خوی قدرت طلبی سردمداران غربی و معلول لشگرکشی سربازان غربی به کشورهای بیگناه و ایجاد ناامنی در مناطق مختلف بوده است!

 

اضافه کردن دیدگاه جدید