شماره مطلب : 18411
زمان انتشار : 95/10/19 - 17:35 2017/1/8
آوینی فیلم- آیین پاسداشت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی ۲۰ دی‌ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود

بزرگداشت سلیم موذن‌زاده برگزار می‌شود

آوینی فیلم- آیین پاسداشت استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی ۲۰ دی‌ماه در حوزه هنری برگزار می‌شود

 آیین پاسداشت زنده‌یاد استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی، مداح اهل بیت (ع) در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می‌شود.
محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، در یادداشت کوتاهی به بهانه برگزاری این مراسم آورده است: «بزرگداشت زنده‌یاد استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی، پاسداشت بی‌قراری روحی عاشق است در پیوستن به مبدا کل زیبایی‌ها و شکوفایی‌ها؛ پاسداشت جان‌های شایق و شکفته‌ای که در حماسه عاشورا جز زیبایی و جمال ندیده‌اند و هنر خویش را وقف روایت آن عشق ناب نموده‌اند. اکنون که «مرصع‌خوان خورشید» به ملاقات یار، بار یافته است، در یادبود آن نادره دوران با حضور هنرمندان و فرهیختگان، مجلس ذکری آراسته‌ایم تا کام جان به تجرع نوای «سلیم» تازه کنیم.
سلیم موذن‌زاده اردبیلی در سال 1315 در محله تازه شهر اردبیل چشم بر جهان گشود. صدای خوب در خانواده او موروثی بوده و شیخ فرج اردبیلی پدر بزرگ، شیخ کریم پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام‌های شادروانان نعیم، رحیم و داوود موذن‌زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بودند که همه آن‌ها از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) بخصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جستند.
مرحوم سلیم موذن‌زاده اردبیلی بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه‌های نوحه‌خوانی و مداحی کرده بود. از او حدود دوهزار و 500 عنوان نوار کاست و سی‌دی مربوط به برنامه‌های عزاداری و نوحه‌خوانی باقی مانده است.
مرحوم موذن‌زاده می‌گفت که حنجره‌اش وقف حضرت سیدالشهدا (ع) است و درست نیست که از آن برای موارد دیگر استفاده کند.

 

منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید