شماره مطلب : 18423
زمان انتشار : 95/10/20 - 12:05 2017/1/9
آوینی فیلم- کتاب « انسان رزمنده نویسنده» شامل خاطرات و زندگی‌نامه گلعلی بابایی به روایت خودش منتشر شد.

«انسان رزمنده نویسنده» در بازار کتاب

آوینی فیلم- کتاب « انسان رزمنده نویسنده» شامل خاطرات و زندگی‌نامه گلعلی بابایی به روایت خودش منتشر شد.

کتاب « انسان رزمنده نویسنده» شامل خاطرات و زندگی‌نامه گلعلی بابایی به روایت خودش منتشر شد. کتاب «انسان رزمنده نویسنده» شامل زندگی‌نامه و خاطرات «گلعلی بابایی» به روایت خود او که به اهتمام حسین قرایی تدوین شده است از سوی نشر صاعقه منتشر شد. این کتاب حاصل مصاحبه بلند و ۱۰ ساعته قرایی با وی است که در آن به روایت نویسندگی و زندگی این نویسنده پرداخته شده است. قرایی در بخشی از مقدمه خود بر این کتاب نوشته است: هیچ گاه ادعا نکردم که نویسنده مذکور داستان‌نویس یا رمان‌نویس است، بلکه هرگاه از او نام برده‌ام عنوان «مستندنگار و نویسنده مستند دفاع مقدس» یاد کرده‌ام. هم و غم بابایی در این عرصه کمتر از رمان‌نویس‌ها و داستان‌نویس‌های این حوزه نیست. او کتاب‌هایی را در این برهه منتشر کرده که می‌شود از دل آنها چندین داستان و رمان نوشت؛ رمان‌هایی که بر پایه سندهای منگوله‌داری مثل همپای صاعقه، ضربت متقابل، بهار ۸۲ و... می شود دفاع مقدس را از تیغ تحریف و سانسور نجات داد. بابایی علاوه بر لشکر نویسی در حوزه زندگی‌نامه نویسی مستند نیز نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش از جنس خلاف آمد عادت است. او در این ژانر، جنگ را درست می‌نویسد نه درشت!
این کتاب از تولد و کودکی بابایی شروع و در فراز نخست به حضور وی در تهران و عضویت در کتابخانه مسجدجواد الائمه(ع) و نیز پاسداری در کمیته مسجد اشاره می‌کند.در ادامه موضوع عضویت بابایی در لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) و حضور در جبهه طرح و در طی آن  شرح خاطرات او از عملیات خیبر، حضور در گردان کمیل و عملیات بدر و نیز گردان مالک را شرح می‌دهد.
بخش سوم خاطرات به شرح آشنایی بابایی با حوزه هنری و تالیف کتاب‌هایی در موضوع جنگ می‌پردازد و از همین رهگذر ماجرای تالیف کتاب‌هایی چون نقطه رهایی، ضربت متقابل، همپای صاعقه، از الوند تا قراویز، ققنوس فاتح، کالک‌های خاکی و برخی دیگر از آثار وی می‌پردازد.

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید