شماره مطلب : 18459
زمان انتشار : 95/10/22 - 19:45 2017/1/11
دولت یازدهم تمامی قصور رخ داده در بخش های زیربنایی و وضعیت نامناسبی را که برای فعالیت هنرمندان می بایست به کار می گرفت در رویه ای نامناسب به سمتی دیگر سوق داده و از طریق حمایت از چهره های موسیقی در فضای مجازی خواسته تا به لحاظ تبلیغاتی برای خود پایگاهی درست کند
شوی تبلیغاتی دولت برای اعطای مجوز به خوانندگان غیرمجاز

از حضور در «من و تو» تا خوانند گی با مجوز ارشاد!

دولت یازدهم تمامی قصور رخ داده در بخش های زیربنایی و وضعیت نامناسبی را که برای فعالیت هنرمندان می بایست به کار می گرفت در رویه ای نامناسب به سمتی دیگر سوق داده و از طریق حمایت از چهره های موسیقی در فضای مجازی خواسته تا به لحاظ تبلیغاتی برای خود پایگاهی درست کند

گروه فرهنگی «آوینی فیلم»: یکی از موارد قابل نقد در وضعیت فرهنگی دولت یازدهم، بال و پر دادن به افرادی است که با توجه به شناسنامه کاری و رفتارهای پیشین خود دارای وضعیت تاریکی در نگاه مردم اصیل ایران هستند. در این مسیر شاهد بوده ایم که بسیاری از فیلمسازان و بازیگران با لکه ننگین فعالیت در گذشته به راحتی در این دولت امکان فعالیت پیدا کردند. بسیاری از افراد تئاتری با پیشینه ای در تضاد با اندیشه های انقلاب اجازه به صحنه رفتن و به صحنه بردن آثاری نمایشی یافتند و بسیاری از خوانندگان و موزیسین هایی که تفاوتی فاحش با روح و اندیشه هنر ایرانی دارند و حتی دارای گرایش های غربی هستند، مجوز فعالیت دریافت کردند و این در حالی است که در حوزه های مختلف هنری شاهد خانه مشینی و شرایط ناگواری برای بسیاری از اساتید فن و هنرمندان خلاق و متعهد ایران زمین هستیم.
اگر تمرکز بررسی های خود را معطوف به حوزه موسیقی بگذاریم که از قضا چندان اخبار و اطلاعاتش در فضای مکتوب و غیرمکتوب رسانه های دغدغه مند رد و بدل نمی شود به وضعیت بسیار اسفناکی می رسیم. گویی دولت یازدهم تمامی قصور رخ داده در بخش های زیربنایی و وضعیت نامناسبی را که برای فعالیت هنرمندان می بایست به کار می گرفت در رویه ای نامناسب به سمتی دیگر سوق داده و از طریق حمایت از چهره های موسیقی در فضای مجازی خواسته تا به لحاظ تبلیغاتی برای خود پایگاهی درست کند. از قضا شاهد مجوز گرفتن بسیاری از خوانندگان زیرزمینی و غیر مجاز در دولت یازدهم بوده ایم و خوانندگانی که نه نشانی از هنر در حنجره آن ها یافت می شود و نه کارنامه قابل دفاعی در عرصه هنر دارند، تنها در راستای شوی تبلیغاتی دولت یازدهم صاحب مجوز برای انتشار آلبوم و برگزاری کنسرت شده اند.
اگر بخواهیم لیستی از خوانندگان غیرمجازی را که در این 3 سال و اندی از عمر دولت یازدهم به یکباره مجوز گرفته و با حمایت دولتی ها ره صد ساله را یک شبه طی کردند، فراهم کنیم به طوماری بحث برانگیز می رسیم. و نکته ای که بیشتر قابل نقد می نماید این است که در سکوت خبری رسانه ها شاهد انتخاب بسیاری از این افراد در جشنواره ای با عنوان مبارک فجر هستیم. چنان که نه تنها در صف مردان موسیقی جشنواره سی و دوم فجر بلکه حتی در میان بانوان موسیقی شرکت کننده هم فردی وجود دارد که پیش از این آثاری را در فضای مجازی و به شکل غیرقانونی خوانده بود!
تا این جای کار را داشته باشیم تا از تازه ترین و متحیرترین اقدام دولت پرده برداری کنیم. خبری تکان دهنده مبنی بر مجوز به خواننده ای که بسیاری او را در شبکه ماهواره ای معاند «من و تو» به یاد دارند و حالا تنها با یک برنامه ساختگی ندامت نامه توانسته مجوز انتشار آلبومی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بگیرد! امیرحسین کریمی  که عکس های دلبری اش با خواننده مرتد پیش از انقلاب و در آغوش گرفتن های دخترکان «من و تو» او را به عنوان چهره ای مطرح تبدیل کرده! حالا با انتشار اولین قطعه رسمی خود به نام «واله» کار رسمی خود را در ایران آغاز کرد. با این شرایط باید به شرایط آینده خوانندگی در ایران با دیده حیرت آورتری نسبت به گذشته نگریست که چگونه می شود پسری که گوشواره اش در سن برنامه ای فاسد ماهواره ای جلب توجه می کرد، می تواند به راحتی در دولت «تدبیر و امید» مجوز انتشار دریافت کند.

اضافه کردن دیدگاه جدید