شماره مطلب : 18663
زمان انتشار : 95/12/7 - 12:49 2017/2/25
آوینی فیلم - کارگردان فیلم «مادری» گفت: بعد از این که جایزه جشنواره «سما» را گرفتم، اتفاقات خوبی برای فیلمنامه برگزیده ام افتاد و باعث شد که آن فیلمنامه را برای ساخت بفروشم.

رقیه توکلی: بعد از دریافت جایزه جشنواره «سما» اتفاقات خوبی برایم رقم خورد

آوینی فیلم - کارگردان فیلم «مادری» گفت: بعد از این که جایزه جشنواره «سما» را گرفتم، اتفاقات خوبی برای فیلمنامه برگزیده ام افتاد و باعث شد که آن فیلمنامه را برای ساخت بفروشم.
 رقیه توکلی، کارگردانی که امسال با فیلم «مادری» در بخش اصلی جشنواره فیلم فجر حضور داشت، درباره برگزاری سومین دوره جشنواره فیلم «سما» : «من در دوره اول جشنواره «سما» حضور پیدا کردم و از این جشنواره جایزه هم گرفتم و خاطره خوبی از آن دارم. این جشنواره به مرور می تواند نقش و جایگاه بالاتری در فرهنگ و هنر این کشور ایفا کند و من امیدوار به آینده ای روشن برای این جشنواره هستم.»
کارگردان فیلم «مادری» درباره اثر برگزیده خود در جشواره اول «سما» گفت: «فیلمنامه ای با عنوان «همراه شادی مان باشید» را به جشنواره «سما» ارائه داده بودم که خوشبختانه مورد توجه داوران قرار گرفت. برای من آشنایی با این جشنواره و جوانانی که در موسسه شهید آوینی با همه وجود تلاش می کردند و همیاری این گروه جوان برای برگزاری بهتر جشنواره خیلی جالب بود. البته من فیلم کوتاهی هم در این جشنواره با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی ارائه داده بودم که برنده نشد اما همین که با چنین جشنواره ای آشنا شدم، برایم خیلی شیرین است.»
وی درباره میزان توفیق جشنواره فیلم «سما» طی 2 دوره از برگزاری اش عنوان کرد: «به نظرم هر اتفاق فرهنگی می تواند به رشد مفاهیم و موضوعاتی که برگزار می کند کمک کند و جشنواره «سما» هم براساس برنامه ریزی های خود حتما در زمینه سبک زندگی به جامعه ما کمک خواهد کرد. به نظرم این جشنواره در زمینه الگوسازی و ارائه سبک زندگی اسلامی ایرانی به نسل های مختلف موفق عمل کرده است.»
رقیه توکلی که در کارنامه اش ساخت آثار کوتاه متعددی وجود داشته و داوری برخی از جشنواره ها همچون «جشنواره فیلم رضوی» را به عهده داشته است، درباره رویکردهای جشنواره «سما» در توجه به فیلمسازان مختلف کشور در شهرستان های دورافتاده بیان کرد: «این اتفاق خیلی خوبی است که جوانان همه نقاط کشور می توانند آثار خود را به جشنواره «سما» بفرستند و این جشنواره می تواند انگیزه خوبی برای فیلمسازان جوان شهرستانی فراهم کند.»
رقیه توکلی که زادگاهش یزد بوده و فیلم اول سینمایی اش را هم در این شهر ساخته است، در ادامه به گسترش عادلانه امکان فیلمسازی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: «جوانان خلاقی در سراسر کشور وجود دارند که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرند. جشنواره «سما» می تواند موجب ترغیب جوانان فیلمساز شهرستانی شود تا براساس موضوع جشنواره آثاری را تولید کرده و به جشنواره بفرستند. امیدوارم که اتفاقات خوبی برای همه جوانان علاقمند فیلمسازی در جشنواره «سما» رقم بخورد. این جشنواره با پخش آثار و دادن جایزه به فیلمسازان موجب ایجاد انگیزه در فیلمسازان خواهد شد.»

 وی درباره اتفاقاتی که بعد از کسب جایزه فیلمنامه در جشنواره «سما» برایش رقم خورد، عنوان کرد: «بعد از این که جایزه جشنواره «سما» را گرفتم، اتفاقات خوبی برای فیلمنامه برگزیده ام افتاد و باعث شد که آن فیلمنامه را برای ساخت بفروشم.»

جشنواره فیلم کوتاه «سما»  با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی در فروردین ۱۳۹۶ مصادف با هفته هنر انقلاب در سینما فلسطین تهران در بخش های فیلم داستانی، مستند، پویانمایی و فیلمنامه برگزار می شود.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو

اضافه کردن دیدگاه جدید