شماره مطلب : 18698
زمان انتشار : 95/12/10 - 15:28 2017/2/28
آوینی فیلم - انصافا قضاوت کنید که آیا حرف هایی که «حاج یوسف» در فیلم " رسوایی2"عنوان کرده، کپی کاری گفته هایی نیست که رئیس جمهور خیرخواه ما به آن اشاره کرده است؟

شکایت روحانی از ده نمکی + فیلم

آوینی فیلم - انصافا قضاوت کنید که آیا حرف هایی که «حاج یوسف» در فیلم " رسوایی2"عنوان کرده، کپی کاری گفته هایی نیست که رئیس جمهور خیرخواه ما به آن اشاره کرده است؟

رئیس جمهور عزیز کشورمان؛ همان مجری بی نظیری که در همین مدت 3 سال و اندی با تلاشی ستودنی توانست همه مشکلات داخلی و خارجی و درون مرزی و برون مرزی و اندرونی و بیرونی و این ور و اون ور و ... را با کمک دلیرمردان هیات دولتش حل کند، در تازه ترین اظهارنظرش عنوان کرد که چرا فیلمساز زاویه داری چون مسعود ده نمکی که هیچ وقت نمی خواهد جزئی از اضلاع شکل یافته در جمع خادمان دولتی باشد، اسمی، اشاره ای یا حتی تشکری از وی در تیتراژ فیلم «رسوایی 2» صورت نداده است. حسن روحانی که یکی از شخصیت های برجسته در زمینه شعارگویی-ببخشید- سخنوری است به تازگی در همایش مجریان ستاد انتخابات سال 96 گفته هایی به زبان آورده که به نظر می رسد پیشتر در جمعی خصوصی-خیلی خصوصی- با مسعود خان-منظور ده نمکی است نه فراستی! سوء تفاهم نشود- مطرح کرده و مسعود ده نمکی هم که همیشه منتظر قاپیدن ایده های جدید و نورسیده است همان حرف های رئیس جمهور مردمی ما را در دهان «حاج یوسف» «رسوایی» اش گذاشته و بعد هم صدا و دوربین و حرکت و جشنواره و سیمرغِ پرکشیده و اکران باشکوه و پول و ...-برو که دیگه رفتیم!- اما استناد حسن روحانی و در واقع ادعایش مبنی بر این که فیلمنامه اصلی «رسوایی 2» متعلق به او بوده و مسعود ده نمکی از نبود قانون کپی رایت استفاده کرده و ایده و گفته و دیدگاهش را به شکل سینماتوگراف درآورده، چه بوده است؟


شاید اگر گفته های جناب حسن روحانی را در کنار دیالوگ های حاج یوسف رسوایی قرار دهیم این ادعای رئیس جمهور مردمی- و گُل ما- قابل تائید شود و حتی امکان طرح موضوع شکایت از همان فیلمساز مشکوک الهویه و پولساز قابل اجرا توسط دوستداران همان رئیس جمهور مردمی و ایضا «گُل» ما شود. اصلا من دیگر این جملات بودار را کِش نمی دهم و خودتان قضاوت کنید. جناب روحانی-نه این روحانی- آن روحانی فیلم ده نمکی که «حاج یوسف» نام دارد طی گفته هایی خیرخواهانه عنوان کرد: «در شهری که رَحم نباشد. در شهری که رباخواری و نزول فراوان باشد باید منتظر عذاب الهی بود. باور کنید عزیزانِ من روز حساب نزدیک است.» همین جملات را می توان در عمق صحبت های جناب روحانی گُل و واقعی-نه آن روحانی- به وضوح دید که به دور از توسل به هرگونه تصویر و دستکاری جلوه های کامپیوتری این موضوع مهم را مطرح کرده و می گوید: «معروف و منکر فقط دروغ و نماز نیست منکر خیلی دامنه اش وسیع است.» حالا نپرسید که دامنش تا کجا قابل پهن کردن است اما انصافا قضاوت کنید که آیا حرف هایی که «حاج یوسف» در فیلمی که موجود است عنوان کرده، کپی کاری گفته هایی نیست که رئیس جمهور خیرخواه ما به آن اشاره کرده است؟
روحانی عنوان کرده که «این ظلم تنها برای امروز نیست و سالیان بسیار ظلم شده است» و حاج یوسف می گوید «شما تخم مرغ دزد را گرفته اید اما شتردزد را رها کرده اید!» شهردار فیلم رسوایی عنوان می کند که جای این حرف ها در اتاق فکر نخبگان است و این هم نشانه دیگری است که به طرح و فیلمنامه ده نمکی مشکوک شویم چرا که جناب روحانی و همفکران و مشاورانش هم همین مسیر را قبول دارند و همیشه معضلات را-تازه اگر وجود داشته باشد-در همان اتاقی حل می کنند که درش بسته است و ما هیچ وقت حتی از داخل سوراخ کلیدش هم نمی توانیم ببینیم در داخلش چه خبر است اما خیالمان راحت است که در همان اتاق در بسته روزی، سالی و یا شاید در دولت آینده مشکلات حل خواهد شد -و شاید هم حل شده و ما خبر نداریم- مهم این است که به قول یکی از شخصیت های «رسوایی 2» و البته رئیس جمهور گُل ما این مسائل قرار است ریشه ای حل شود و شاید هم هنوز ریشه اش پیدا نشده و یا انقدر بلند است که هنوز به دستمان نرسیده است.
به هر حال باز هم می توان از این تشابهات و شاید بهتر بگوییم تعارضات! میان گفته های این روحانی و آن روحانی عنوان کرد که یکی خیالی اما واقعی اما آن یکی واقعی اما انگار خیالی تر از هر شخصیت خیالی است! اگر باز هم از شنیدن این حرف ها خسته نشدید، کلید آخر را در این یادداشت رو می کنم که طبق سخنان رئیس جمهور محبوب مان این چنین است: «امروز باید تصمیم بگیریم. اساسش توبه است.» پس زودتر توبه کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید یا اول تصمیم بگیرید تا بعد بتوانید توبه کنید. البته هر کس به طریقی توبه می کند. حاج یوسف؛ روحانی فیلم «رسوایی 2» اساس توبه را با زاویه ای دیگر نسبت به رئیس جمهور ما مطرح ساخته و راهکارش این گونه است: «اگر ما اصلاح را از خودمان و آقازاده هامان شروع کنیم، مردم هم درست می شوند.» البته امیدواریم که این اتفاق زودتر از برنامه توسعه 5 ساله دهم توبه کنندگان رخ دهد....

منبع: اینه نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید