شماره مطلب : 18725
زمان انتشار : 95/12/14 - 11:48 2017/3/4
آوینی فیلم - نمایش آئینی غبار شب گذشته با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران در تالار وحدت برگزار شد.

سرلشکر جعفری به تماشای نمایش آئینی غبار نشست

آوینی فیلم - نمایش آئینی غبار شب گذشته با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران در تالار وحدت برگزار شد.

سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته (جمعه ١٣ اسفندماه) با حضور در تالار وحدت به تماشای اجرای نمایش  «غبار» نشست.
همچنین هفدهمین اجرا ینمایش غبار به خانواده شهدا و ایثارگران مدافع حرم اهل بیت (ع) تقدیم شد و در پایان اجرا ضمن تقدیر از خانواده شهیدان مدافع حرم شجاع، عسکری و بیات؛ به نمایندگی از گروه هنری نمایش غبار و از طرف سازمان فرهنگی هنری بشارت علی لهراسبی، میرطاهر مظلومی واستاد امیر اسکندری جوایزی را به خانواده شهدا اهدا کردند.
نمایش غبار به کارگردانی محمدرضا مداحیان برای نخستین بار سال 93 در تالار وحدت به روی صحنه رفت. «غبار 2 » نیز با تم آیینی و موضوع خاص حضرت فاطمه زهرا(س) توسط انوش معظمی نویسندگی و از اواسط بهمن ماه نیز دوباره به اجرا رفت.
بازیگران این نمایش اردلان شجاع کاوه، میرطاهرمظلومی، شهرام عبدلی، خسرو شهراز،جواد زیتونی، محسن افشار، شاپورکلهر، مهدی طهماسبی، یحیی ایراندوست، انوش معظمی هستند.
در این نمایش علی لهراسبی قطعه‌ای موسیقی را با نام مادرانه به اجرا گذاشته است و غلامرضا آقاسی به شعر خوانی در مصائب حضرت زهرا (س) می‌پردازد.
«غبار2» همچون فصل نخست این نمایش، محصول سازمان فرهنگی هنری بشارت است که پیرامون تحول شخصیت اصلی نمایش «ادیب‌الممالک» در دیاری تحت عنوان غدیران روایت می‌شود و انتخاب‌های درست و نادرست او که گاه موجب انحرافش از مسیر صواب می‌شود اما در پایان به مدد ایمان قلبی و توجه به باورهای دینی و اعتقادی به مسیر فلاح بازگشته و به رستگاری می‌رسد.

منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید