شماره مطلب : 18885
زمان انتشار : 96/1/14 - 18:08 2017/4/3
آوینی فیلم: «ترامپیسم» نام جشنواره‌ای است که در ۱۵ روز اول مورد توجه هنرمندان کشورهای جهان قرار گرفته است. مسعود شجاعی طباطبایی در مورد این جشنواره گفت: هنرمندان ۳۷ کشور تا کنون در این جشنواره شرکت کرده‌اند!

برپایی جشنواره هنرهای تجسمی «ترامپیسم»

آوینی فیلم: «ترامپیسم» نام جشنواره‌ای است که در ۱۵ روز اول مورد توجه هنرمندان کشورهای جهان قرار گرفته است. مسعود شجاعی طباطبایی در مورد این جشنواره گفت: هنرمندان ۳۷ کشور تا کنون در این جشنواره شرکت کرده‌اند!

«ترامپیسم» نام جشنواره جدیدی است که از 28 اسفند 95 مطرح ‌شده است. «سید مسعود شجاعی طباطبایی» دبیر اجرایی جشنواره‌های ضد کشتار جمعی «غزه»، «هولوکاست» و ...  تصریح کرد: موضوع این جشنواره را از دو روز پیش از آغاز سال 96 مطرح کردیم و خوشبختانه در این 15 روز هنرمندان از 37 کشور جهان برای شرکت در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. این هنرمندان از کشور‌هایی نظیر ژاپن، برزیل، آذربایجان و ... هستند.
وی افزود: ما در ای
ن جشنواره «ترامپیسم» را معنی می‌کنیم. ترامپیسم یعنی همه‌ کارهای خطرناک و عجیب ترامپ. کارهایی نظیر نژادپرستی و... . اگر دقت کنیم رهبر انقلاب در صحبت‌هایشان فرمودند که ما از ترامپ متشکریم چرا که چنگال‌های خونین امریکا را از دستکش مخملی بیرون آورد. در واقع رفتارهای ترامپ بسیار شبیه هیتلر است و نگاه فاشیستی دارد. او نژاد پرست است و حتی در صحبت‌هایش می‌گوید که باید بر جهان سلطه پیدا کند. پوستر جشنواره نیز بیانگر همین موضوع است.
شجاعی تصریح کرد: بانی این جشنواره بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس است که با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی این موضوع را پیش خواهد برد. همچنین قرار است به زودی نشست خبری این جشنواره برگزار شود و اطلاعات تکمیلی در این نشست در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.
جزئیات این جشنواره در ادامه آمده است.
بخش ها و موضوعات:
کارتون:
ترامپیسم
ترامپ و نژاد پرستی ( ایران هراسی و اسلام ستیزی)
ترامپ و مهاجرین 
ترامپ و دیوارکشی 
ترامپ و مخالفت با رسانه ها
ترامپ و تحقیر زنان
ترامپ و توییت 
کاریکاتور:
ترامپ
شرایط:
- هر شرکت کننده می تواند در هر بخش حداکثر 5 اثر ارسال نماید.
- آثار ارسالی نباید قبلا برنده جایزه شده باشد.
- آثار با اجرای دیجیتال باید با فرمت png یا jpg و رزولوشن 300dpi و طول یا عرض 2000 پیکسل ارسال شود.
- ارسال (نام و نام خانوادگی، آدرس پستی، آدرس ایمیل، تلفن، عکس و سوابق کاری) در قالب فایل word توسط هنرمند الزامی است.
جوایزدر هر بخش:
جایزه اول 1500 دلار به همراه تندیس و لوح تقدیر
جایزه دوم 1000 دلار به همراه تندیس و لوح تقدیر
جایزه سوم 500 دلار به همراه تندیس و لوح تقدیر
مهلت ارسال آثار:
15 اردیبهشت ماه 1396

منبع: تسنیم

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید