شماره مطلب : 19478
زمان انتشار : 96/3/6 - 11:55 2017/5/27
آوینی فیلم: تهمینه میلانی، کارگردان پُرحاشیه سینمای ایران که با آخرین ساخته اش با نام «ملی و راه های نرفته اش» در سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر حضور داشت، از موانع بسیاری سخن گفت که موجب عدم ساخت فیلم دفاع مقدسی اش با نام ««تنهایی پرهیاهو» شد.

تهمینه میلانی و ساخت فیلمی دفاع مقدسی

آوینی فیلم: تهمینه میلانی، کارگردان پُرحاشیه سینمای ایران که با آخرین ساخته اش با نام «ملی و راه های نرفته اش» در سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر حضور داشت، از موانع بسیاری سخن گفت که موجب عدم ساخت فیلم دفاع مقدسی اش با نام ««تنهایی پرهیاهو» شد.

تهمینه میلانی، کارگردان پُرحاشیه سینمای ایران که با آخرین ساخته اش با نام «ملی و راه های نرفته اش» در سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر حضور داشت، از موانع بسیاری سخن گفت که موجب عدم ساخت فیلم دفاع مقدسی اش با نام ««تنهایی پرهیاهو» شد. کارگردان فیلم «آتش بس» در سالروز حماسه خرمشهر طی گفت و گو با خبرگزاری «ایسنا» با ذکر این نکته که در فیلم دفاع مقدسی اش در پی نشان دادن اولین روز حمله دشمن و مواجهه دختری 18 ساله با پدیده جنگ بوده است، اضافه کرد: «سال‌های 91-92 بود که 6 ماه برای پیش تولید این فیلم زمان صرف و بودجه لازم هم از سوی منطقه آزاد سرمایه‌ گذاری شد، اما در نهایت با وجود اینکه فیلم مورد توجه حوزه هنری و بنیاد سینمایی فارابی بود و آقای ایوبی؛رئیس وقت سازمان سینمایی هم آن را بسیار دوست داشت و می‌ گفت که یکی از بهترین داستان‌ های جنگی است که تاکنون خوانده است، نتوانستم فیلم را کلید بزنم. این در حالی است که حتی با برخی عوامل قرارداد بسته شده بود و به همراه محمود کلاری لوکیشن‌های فیلم را هم در شهرهای آبادان و اهواز و خرمشهر انتخاب کرده بودیم.»
کارگردان فیلم «دیگه چه خبر؟» که در سال های اخیر آثار ضعیف و شعار زده ای را ساخته است، در گفته هایش، مخالفت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و شکایت یک نهاد نظامی را به عنوان موانع پیشبرد کار اعلام کرد و درباره دلیل شکایت از وی و عدم ساخت فیلم «تنهایی پر هیاهو» به موارد جالبی اشاره می کند و حتی این ادعا را داشته که یکی از بهترین فیلم های دفاع مقدس با «تنهایی پر هیاهو»یش شکل می گرفت! وی در این باره گفت: «به عکس‌های شخصی‌ام دسترسی پیدا کرده بودند و آن‌ها دستاویزی شده بودند تا مانع از فیلمسازی‌ام شوند، به همین دلیل در طول آن یک سال و نیم مرا بسیار اذیت کردند و شرایطی بوجود آوردند که حتی مدتی طولانی از تهران بیرون رفتم. هرچند که با این همه آزار در نهایت در دادگاه انقلاب تبرئه شدم؛ اما آن چه از بین رفت عمر من بود و آن چه صدمه دید، روح من و ساخته نشدن فیلمی که می‌ توانست یکی از بهترین فیلم‌های جنگی باشد.»
تهمینه میلانی امیدوار است که فیلم دفاع مقدسی اش با کمک مسئولان دولت جدید برطرف شود. فیلمی که با سرمایه گذاری منطقه آزاد به سرانجام می رسد و باید دید باز هم در بستر جنگ، تهمینه میلانی سراغ مسائل تبعیض جنسیتی و مظلومیت زنان در برابر سلطه مردان و بیان فمینیسم خواهد رفت؟

اضافه کردن دیدگاه جدید