شماره مطلب : 19599
زمان انتشار : 96/3/13 - 10:43 2017/6/3
آوینی فیلم - افخمی کارگردان سینما گفت: در شرایط حاضر که به نظر می‌آید رشد و رونقی شروع شده و مردم به سینما توجه دارند، شرایط صنعتی شدن سینما مهیا است.

با صنعتی شدن سینما، حمایت دولت شامل سینما می‌شود/ سینما پتانسیل صنعتی شدن را دارد

آوینی فیلم - افخمی کارگردان سینما گفت: در شرایط حاضر که به نظر می‌آید رشد و رونقی شروع شده و مردم به سینما توجه دارند، شرایط صنعتی شدن سینما مهیا است.

بهروز افخمی کارگردان سینما و عضوی شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران در گفت‌وگودرباره صنعتی شدن سینما و مزایای آن گفت: به نظرم مطالبی که دربیانیه شورای راهبردی آمده است  بسیار درست است،  صنعتی شدن به عنوان یک راهبرد کلی کمک می کند به این که صنعت سینما بتواند از تسهیلاتی استفاده کند که  صنایع دیگر استفاده می کنند و از وام هایی که با بهره کم پرداخت می‌شود. بهره‌مند شدن از تسهیلات دولت که در اختیار صنعت گذاشته می‌شود از دیگر مزایایی صنعتی شدن سینما است.کارگردان فیلم «شوکران» در ادامه گفت:  در شرایط حاضر که به نظر می‌آید  رشد و رونقی شروع شده و  مردم به سینما توجه دارند، شرایط صنعتی شدن سینما مهیا است و با این کار  افرادی که  علاقه به سالن سازی دارند می توانند از وام های کم بهره  استفاده کنند  یا هر کسی که قصد دارد زیر ساخت صنعتی سینما را تقویت کند می‌تواند با اطمینان و تسهیلات انواع بیمه و مواردی در که در صنعت لحاظ می شود از حمایت دولت در این حوزه با بازپرداخت کم استفاده کند. با صنعتی شدن، سینما از حمایت دولت برخوردار می‌شود.مجری سری سوم برنامه تلویزیونی هفت در پاسخ به این سوال که چقدر همت  عملیاتی شدن صنعتی شدن سینما در دولت وجود دارد گفت: با توجه به این که سینما مانند گردشگری پتانسیل لازم را دارد و از زمینه هایی برخوردار است که می تواند  در وضعیت جدید اقتصاد به خوبی رشد کند، فکر می‌کنم می ‌تواند جزء ‌سیاست های دولت باشد.  اگر به اتفاقی که در مورد گردشگری در دولت یازدهم افتاد توجه کنیم خواهیم دید با صنعتی شدن گردشگری، دولت تمام سرمایه ای که در خارج از کشور حبس شده بود اختصاص به خرید هواپیما داد تا زیرساخت صنعت گردشگری را تقویت کند. این نوع عملکرد، نشان می‌دهد دولت  متوجه است، وقتی زمینه گردشگری فراهم شود  چقدر می‌توان در گردشگری ایجاد شغل کرد به شرط این‌که زیر ساخت درست شده باشد.وی ادامه داد: زیرساخت گذشته از آنچه که  مربوط به خدمات است یعنی توسعه نیروی انسانی در زمینه گردشگری و تربیت و فراهم کردن زمینه ‌های ارائه خدمات برای گردشگران یا هتل سازی و توسعه سیستم های حمل و نقل هوایی و ریلی را نیز شامل می شود . دولت روی این موارد سرمایه گذاری کردو در آینده قصددارد این امر را گسترش دهد. زمانی که  این تاکید و آمادگی در زمینه گردشگری دردولت دیده شده  و تمام سرمایه درآمد نفت حبس شده به توسعه حمل و نقل هوایی اختصاص یافت باید قاعدتاً در خصوص سینما هم این چنین آمادگی و شور و شوقی وجود داشته باشد. 

 
منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید