شماره مطلب : 19737
زمان انتشار : 96/3/21 - 11:10 2017/6/11
آوینی فیلم - مصطفی محدثی خراسانی با اشاره به دیدار شب گذشته شاعران با رهبر انقلاب گفت: ایشان اشاره داشتند که از گذشته تلاش‌هایی برای حذف ارزش‌های انقلابی از شعر صورت می‌گیرد، اما غلبه با شاعران ارزشی است.

اظهار امیدواری امام خامنه ای نسبت به آینده شعر امروز/هشدار نسبت به تلاش‌ها برای حذف ارزش‌های انقلابی از شعر

آوینی فیلم - مصطفی محدثی خراسانی با اشاره به دیدار شب گذشته شاعران با رهبر انقلاب گفت: ایشان اشاره داشتند که از گذشته تلاش‌هایی برای حذف ارزش‌های انقلابی از شعر صورت می‌گیرد، اما غلبه با شاعران ارزشی است.

مصطفی محدثی خراسانی، شاعر، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به جلسه شب گذشته شاعران با رهبر معظم انقلاب و تأکیدات معظم له در این جلسه گفت: برآوردم این است که در جلسه امسال سروده‌های خوبی خوانده شد و رهبر معظم انقلاب نیز سروده‌ها را خوب ارزیابی کردند. ایشان فرمودند که در اوایلی که این جلسات تشکیل شد، تعدادی از سروده‌ها خوب نبودند و احساس می‌شد که باید سطح اشعار از این بالاتر باشد، اما در حال حاضر اشعار به سطحی رسیده که می‌توان به آن افتخار کرد.وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نکاتی ارزشمند در خصوص شعر امروز یادآور شدند، ادامه داد: ایشان اشاره کردند که تلاش‌هایی می‌شود که شعر انقلابی نباشد. ایشان اشاره داشتند که این تلاش‌ها از قبل از انقلاب بوده و تا الان نیز وجود دارد تا شعر در خدمت مفاهیم انقلابی و ارزشی نباشد، با وجود این غلبه با شعر انقلاب است و میدان در دست شاعران ارزشی و انقلابی است.محدثی خراسانی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این دیدار از شاعرانی مانند سیدحسن حسینی، قیصر امین‌پور و علی معلم به عنوان برآمدگان از ادبیات و ارزش‌های انقلاب یاد کردند، افزود: این شاعران راه شعر انقلاب را برای بسیاری دیگر از شاعران گشودند.این شاعر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب انتقادی نیز نسبت به کم‌کاری در شناساندن و معرفی مفاخر و شخصیت‌های کشور داشتند، افزود: یکی از نکاتی که رهبر انقلاب در این دیدار به آن اشاره داشتند، تأکید بر پرداختن به برخی از قالب‌ها و گونه ادبی بود. ایشان بر منظومه‌سرایی و هجوسرایی تأکید کردند. برای ما شاعران جالب بود که رهبر انقلاب بر هجو تأکید دارند. ایشان فرمودند که در این روزگار با پدیده‌هایی مواجه هستیم که با گونه‌ای جز هجو نمی‌توان توصیف کرد. به عنوان نمونه، ایشان در ادامه به جاهلیت مدرن و جاهلیت قبیله‌ای اشاره کردند که دست در دست هم رقص شمشیر می‌کنند و این ماجرا را می‌توان با هجو توصیف کرد.محدثی خراسانی در ادامه اضافه کرد: ایشان همانند دیگر سال‌ها به شاعران لطف داشتند و با شوخ طبعی اشکالات شعری برخی از شاعران را متذکر شدند.

 
منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید