شماره مطلب : 19784
زمان انتشار : 96/3/23 - 10:07 2017/6/13
آوینی فیلم - فرمانده بسیج سازمان میراث فرهنگی کل کشور از جشنواره ملی قدرعلی(ع) در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید کرد.

فراخوان جشنواره «فرشتگان غواص» اعلام شد/ حمایت بسیج سازمان میراث فرهنگی از جشنواره

آوینی فیلم - فرمانده بسیج سازمان میراث فرهنگی کل کشور از جشنواره ملی قدرعلی(ع) در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بازدید کرد.

سرهنگ پاسدار حسن اکبری به اتفاق  امید سوماری از طرف صنایع دستی در بازدید از آثار هنرمندان کشور در مصلی تهران ضمن حضور در غرفه جشنواره ملی قدرعلی(ع) از این طرح بازدید کردند. فرمانده مرکزبسیج سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی گردشگری کشور دربازدید از نمایشگاه قرآن در جریان مسائل و مشکلات هنرمندان صنایع دستی در رشته ( سوخته نگاری) قرار گرفت .سرهنگ اکبری گفت: آثار بسیار ارزشمندی در حوزه ی قرآنی  و اهل بیت (س) دراین زمینه صورت گرفته که نیازمند توجه و حمایتهای بیشتر است .وی افزود: برگزاری نمایشگاههای اختصاصی ، حمایت مالی از هنرمندان این رشته ، بازاریابی برای فروش و عرضه این هنر در داخل و خارج از کشور می‌تواند تلاشی در جهت تولید بیشتر و اشتغال زایی خیلی از علاقه‌مندان باشد .فرمانده مرکزبسیج سازمان میراث فرهنگی ابراز امیدواری کرد که در راستای حمایت از این هنرمندان زمینه های رشد و شکوفایی این هنر فراهم شود.مرتضی نداف دبیر این جشنواره  در مورد حضور سرهنگ پاسدارحسن اکبری گفت: فرمانده بسیج سازمان میراث فرهنگی از من دعوت کرد تا با سازمان بسیج  هنرمندان همکاری داشته باشم.در این دیدار قرار شد مرتضی نداف با همکاری بسیج هنرمندان میراث فرهنگی به برپایی جشنواره‌ای تحت عنوان فرشتگان غواص بپردازد. نداف در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از جزئیات این جشنواره و نحوه فراخوان آن سخن گفت.وی تصریح کرد:قبلا نیز با دکتر جعفرپور درهمین رابطه جلسه ای در غرفه وزارت علوم در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم داشتم که مواردی را مطرح کردند. قطعا از هر دو طرف حمایتهای لازم صورت می‌گیرد. تاکنون 15 هنرمند طی فراخوان در کانال ملی سوخته نگاری اعلام آمادگی کردند که منتظر اعلام آمادگی از سوی دیگر هنرمندان سوخته نگار کشور هستیم . حداقل آثاری که بایستی در این جشنواره به نمایش درآید تعداد چهل تابلوی سوخته نگاری است .نداف اعلام کرد: طی اطلاعیه‌ای سراسری از ادارات کل میراث فرهنگی کشور درخواست می‌کنیم هنرمندان این رشته را معرفی کنند تا موضوعات جشنواره به اطلاعشان برسد و در مدیریت طرحهای اجرایی آثار مربوطه بتوانیم به نتیجه مطلوبی برسیم .وی افزود: ازمکانهای مد نظر ما جهت برپایی این جشنواره دانشگاه تهران است که در حال پیگیری این موضوع هستیم که فضایی مناسب و در خور شهدای غواص جمهوری اسلامی ایران که ناجوانمردانه به دام سنگدلان کور دل به شهادت رسیدند ، محیا کنیم.مهلت ثبت نام در این جشنواره بیست و هفتم خرداد ماه است که پس از اتمام ثبت نام هنرمندان مشغول به طراحی می‌شوند و طی تاریخی که متعاقبا اعلام می‌شود بایستی آثار را به دبیرخانه ارسال کنند. از دیگر برنامه های این جشنواره دعوت از هنرمندان پیشکسوت هنرهای تجسمی و سنتی است.محمد طریقت مینیاتوریست و تذهیب ،حسن آهنگران خوشنویس ، سعید نقاشیان خط نقاشی و معلی ، غلامحسین الطافی خط نقاشی نوین ، باقر خسروی نقاش و مجسمه ساز ، جعفرآذری خوشنویسی شکسته نستعلیق ، علی اصغر شریفی خوشنویس نستعلیق هنرمندانی هستند که بطور افتخاری در افتتاح و اختتامیه جشنواره به اجرای زنده هنری می‌پردازند. تمامی این هنرمندان در امر داوری نظرات هنریشان را اعلام می‌کنند و در نهایت توسط مرتضی نداف آثار برگزیده انتخاب و طی مراسمی از منتخبین توسط متولیان امر تجلیل خواهد شد.

 
منبع: تسنیم

اضافه کردن دیدگاه جدید