شماره مطلب : 19867
زمان انتشار : 96/3/29 - 11:32 2017/6/19
آوینی فیلم - فیلم «زیر سقف دودی» که به تحکیم خانواده توجه دارد و مسئله طلاق عاطفی را ریشه‌یابی می‌کند، با بی‌مهری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مواجه شده است.

چرا وزارت ارشاد از فیلم «زیر سقف دودی» حمایت نمی‌کند

آوینی فیلم - فیلم «زیر سقف دودی» که به تحکیم خانواده توجه دارد و مسئله طلاق عاطفی را ریشه‌یابی می‌کند، با بی‌مهری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مواجه شده است.

فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» ساخته پوران درخشنده -فیلمی که در جشنواره فیلم فجر مورد توجه کارشناسان و مخاطبان قرار گرفت- هنوز آنطور که شایسته است نتوانسته سالن سینما در اختیار بگیرد. این فیلم که در دو بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی کاندیدای مهمترین جوایز جشنواره فیلم فجر شد، امروز با بی‌مهری وزارت ارشاد مواجه شده است.این فیلم از 17 خردادماه در سینماها اکران شده اما هنوز نتوانسته است سالن سینما فرهنگ را در اختیار بگیرد. سینما فرهنگ یکی از مهمترین سینماهای تهران است که خانواده‌ها و جوانان مخاطبان این سینما هستند. این سینما که زیر نظر مؤسسه سینماشهر (وابسته به سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) اداره می‌شود هیچ سانسی به فیلم «زیر سقف دودی» ارائه نداد. دلیل عدم ارائه سانس به فیلم «زیر سقف دودی» را از دفتر پخش فیلم، حوزه هنری جویا شده و استعلام کردیم. غلامرضا فرجی مدیر پخش و بازاریابی حوزه هنری در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: مدتی است قرارداد فیلم را به موسسه سینماشهر ارائه دادیم اما هنوز هیچ پاسخی از سوی مهندس مسچی مدیرعامل سینماشهر دریافت نکردیم، وقتی جویا شدم مسئول دفتر ایشان تاکید کردند که قرارداد فیلم «زیر سقف دودی» در نوبت است. این در حالی است که فیلم ما که قراردادش زودتر به دفتر موسسه سینماشهر ارائه شده اما فیلم سینمایی «رگ خواب» که اکرانش از روز شنبه 27 خرداد است توانسته در سینما فرهنگ اکران شود.وی در ادامه گفت: فیلم «زیر سقف دودی» پتانسیل خوبی در جذب مخاطب دارد و امیدواریم با حمایت وزارت ارشاد بتوانیم سالن فرهنگ را نیز در اختیار بگیریم تا بتوانیم مخاطب بیشتری را در بربگیریم.به گزارش فارس، فیلم سینمایی «زیر سقف دودی» روایت خانواده هایی است که فرزندانشان در امنیت خاطر رشد نمی‌کنند؛ اما در خانواده‌ای که در فیلم مطرح می‌شود این محبت و عشق را از فرزندان خود دریغ می‌کنند و شرایط  خوبی برای تربیت بچه‌های خانواده فراهم نیست و آدم‌ها در آین فضا احساس خوشبختی نمی‌کنند. بچه‌هایی که دیگر چیزی به عنوان خانواده را لمس نمی‌کنند و هیچ عشقی در خانواده ‌‌‌خود نمی‌بینند. مسایل مطرح شده در فیلم در خانواده‌‌ها فراگیر شده و متاسفانه آمار ازدواج سفید در کشور بالا رفته است. فیلمی که توانسته به معضلات اجتماعی به درستی بپردازد و عوامل آن را با حضور یک روانشناس واکاوی کند، از سوی وزارت ارشاد حمایت نشده و نتوانسته نظر مسئول سینماشهر را به خود جلب کند.وزارت ارشاد در شرایطی از فیلم پوران درخشنده حمایت نکرده است که چندماهی از مراسم رونمایی از آثار پوران درخشنده در موزه سینما نگذشته است و در آن مراسم همه کارگردانان و مسئولین وقت وزارت ارشاد جسارت او در انتخاب سوژه و توجه‌اش به خانواده را تحسین کردند. 

حال باید دید وزارت ارشاد در روزهای باقی‌مانده اکران فیلم و با توجه به آغاز اکران فیلم‌های عید فطر چگونه به این فیلم توجه می‌شود؟

منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید