شماره مطلب : 19977
زمان انتشار : 96/4/4 - 14:32 2017/6/25
آوینی فیلم - مجری برنامه «شهر عزیز» گفت: هدف اصلی این برنامه ساخت الگوی سبک زندگی در ماه مبارک رمضان و برگزاری سفره‌های افطار امام رضا (ع) به نیت حضرت در محله‌‌ها است.

تجربه جدید احمدزاده از اجرای «شهر عزیز»/ برنامه‌ای برای برپایی سفره‌های افطار بدون تجمل

آوینی فیلم - مجری برنامه «شهر عزیز» گفت: هدف اصلی این برنامه ساخت الگوی سبک زندگی در ماه مبارک رمضان و برگزاری سفره‌های افطار امام رضا (ع) به نیت حضرت در محله‌‌ها است.

«سید کاظم احمدزاده» تهیه کننده و مجری برنامه «شهر عزیز» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون گفت:‌ حدود 18 سال اجرا و تهیه کنندگی برنامه «جشن رمضان» را به عهده داشتم و به دلایلی امسال تهیه آن را قبول نکردم و با مشورت مدیر شبکه اجرای «شهر عزیز» را به عهده گرفتم.

وی درباره اجرای این برنامه از صحن حرم امام رضا (ع) نیز گفت:‌ تا به حال و در این چند سالی که از فعالیتم در حوزه اجرا می‌گذرد، کمتر پیش آمده که داخل استودیو اجرا کنم. از طرفی اجرا در محوطه حرم‌های ائمه اطهار (ع) قطعا اجراهای خاصی است و به لطف و توجه همان ائمه به خوبی پیش خواهد رفت.

 

 

این مجری درباره اینکه چقدر حضور در این فضاها به اجرای شما کمک می‌کند، ‌بیان داشت: قطعا حضور دراین فضا تاثیرات بسیار خوبی دارد و معتقدم اجرای «شهر عزیز» به لطف ائمه برپا است و تا زمانیکه خودشان نخواهند هیچ کسی نمی‌تواند حتی در حرم‌شان حاضر شود و کاری انجام دهد. بنابر این وقتی خودشان لطف کرده و کارها را هماهنگ می‌کنند،‌ طبیعتا در اجرا هم ما را همراهی می‌کنند.وی با اشاره به بازخوردهایی که تا به حال از حضور در این برنامه مناسبتی دریافت کرده است، ‌افزود: امسال به غیر از برنامه ماه عسل، برنامه مناسبتی برای افطاری به آن منظور نداریم. برنامه «شهر عزیز» برنامه‌ای است که صد در صد برای افطار تولید شده و اخلاق روزه‌داری، حفظ روزه، غیبت نکردن، توجه به محرومین، سفره‌های افطاری ساده و به دور از تجمل و ... از موضوعات این برنامه است. همچنین ما می‌خواهیم درباره برپایی سفره‌های افطاری بیرون از خانه‌ها از خانه‌ها و در معابر عمومی و بین مردم فرهنگ سازی کنیم.احمدزاده هدف اصلی «شهر عزیز» را ساخت الگوی سبک زندگی در ماه مبارک رمضان دانست و افزود: هدف اصلی این برنامه ساخت الگوی سبک زندگی در ماه مبارک رمضان و برگزاری سفره‌های افطار امام رضا (ع) به نیت حضرت در محله‌‌ها است. چراکه در روایات هم توصیه به افطار شده است ولو دادن یک دانه خرما. سفره افطاری امام رضا (ع) از نذورات مردم برگزار می‌شود و بودجه خاص دولتی و آستان قدس رضوی شامل حالش نمی‌شود.تهیه کننده برنامه «جشن رمضان» ادامه داد: به همه بچه‌های گروه که اغلب جوان هستند، گفتم شاید نتیجه کاری که ما الان مشغولش هستیم را روزی ببینیم که من در میان شما نباشم و از الان باید اینطور فکر کنیم. معتقدم باید آیین رسانه‌ای درست شود مثل جشن رمضان که الان دیگر هیچ کس نمی‌تواند آن را تعطیل کند و مبلّغ آزاد سازی زندانیان، حمایت از کودکان یتیم، خانواده‌های بی سرپرست و بیماران و .. و گره گشایی از کارشان بود، «شهر عزیز» هم باید طوری پیش رود که در برپایی سفره‌های افطاری ساده و جلوگیری از سفره‌های پر از تجملات گام بردارد تا روزی شاهد این باشیم که قشر متوسط جامعه هم بتواند افطاری دهد و در این ثواب سهیم شود. در حقیقت می‌خواهیم بگوییم سفره‌های افطار متعلق به افراد متمول و پولدار نیست و باید این سفره را طوری برپا کنیم که مختص یک قشر از اجتماع نباشد.این مجری درباره ادامه دار شدن این برنامه در مناسبتی مثل ماه رمضان، افزود: طبق آخرین صحبتی که با مدیر شبکه داشتم، او گفت تا زمانی که من باشم این برنامه روی آنتن است. اما من معتقدم اینکه بخواهیم برنامه روی آنتن شبکه را منوط به حضور مدیر آن شبکه کنیم، کار اشتباهی کردیم. امیدوارم به جایی برسیم که مثل «جشن رمضان» با هر مدیری بتوانیم این برنامه را روی آنتن داشته باشیم، حالا با احمدزاده و یا بدون حضور احمدزاده.به گزارش فارس، برنامه «شهر عزیز» به تهیه کنندگی و اجرای سیدکاظم احمدزاده هر شب در ماه مبارک رمضان قبل از اذان مغرب از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

 
منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید