شماره مطلب : 20793
زمان انتشار : 96/6/7 - 11:03 2017/8/29
آوینی فیلم - نقاشی جدیدی از تصویر شهید مدافع حرم «محسن حججی» در حوزه هنری رونمایی شد. این اثر توسط یک هنرمند همسن شهید حججی خلق شده است.

نقاشی جدیدی از شهید حججی رونمایی شد

آوینی فیلم - نقاشی جدیدی از تصویر شهید مدافع حرم «محسن حججی» در حوزه هنری رونمایی شد. این اثر توسط یک هنرمند همسن شهید حججی خلق شده است.

محمدعلی نادری هنرمند ۲۵ ساله بوشهری با تأثیرپذیری از واقعه اسارت و شهادت محسن حججی، نسبت به خلق تابلوی نقاشیاز تصویر این شهید مدافع حرم اقدام کرد.این نقاشی در ابعاد 100 در 70 سانتیمتر و با تکنیک طراحی با ذغال آماده شده و عصر روز گذشته با حضور هنرمند خالق اثر در نگاه خانه سوره مرکز تجسمی حوزه هنری رونمایی شد. در این مراسم فاضل نظری معاون هنری حوزه هنری، مسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز تجسمی حوزه هنری و هنرمندانی همچون محمدعلی نادری، سعید نقاشین و حسین غلامی حضور داشتند.نادری درباره این اثر گفت: بعد از دیدن تصاویر شهید حججی، تصمیم گرفتم تا ادای دینی به روح بلند و آزاده آن شهید والامقام داشته باشم. همزمان عکسی از شهید حججی در فضای مجازی منتشر شده بود که فرزند خود را در بغل دارد و لبخند می‌زند. تلاقی مفهومی این عکس و تصویری که هنگام اسارت از شهید حججی در ذهنم نقش بست و پس از مشورت با آقای شجاعی طباطبایی، موضوع نقاشی برایم تداعی شد.نادری افزود: آن لب‌های خشک و چشمان مظلوم ولی استوار شهید حججی، هر هنرمندی را مشتاق می‌کند تا حس خودش را با زیباترین تصویر بیان کند.وی ادامه داد: سعی کردم با تمام روسیاهی که در مقابل این شهید دارم، تصویر لبخندش را نقش بزنم و نقاشی کنم و خطی با نماد آبی آسمان بر چشمانی رسم کنم که نه تنها یک ملت و یک مذهب، که تمام دنیا را به ستایش درآورد تا مظلومیتش تا ابد در ذهن و خاطر هر ببیننده‌ای باقی بماند و این کمترین را تقدیم روح آزاده‌اش کنم.بر اساس این گزارش، شجاعی طباطبایی پیش از این گفته بود مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری سعی دارد هر هفته یک رونمایی اثر داشته باشد. بنابراین، هفته آینده تابلوی عبدالحمید قدیریان از شهید حججی با عنوان «به‌زودی لشکر شهدا» رونمایی می‌شود. قدیریان پیش از این تابلوی دیگری هم با موضوع شهید حججی نقاشی کرده است.

 
منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید