شماره مطلب : 20807
زمان انتشار : 96/6/7 - 14:13 2017/8/29
آوینی فیلم - اصغری تهیه‌کننده گفت: تولید فیلم سینمایی «سگ‌های زرد» با کناره‌گیری بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس متوقف شد.

کناره‌گیری فارابی و انجمن سینمای دفاع مقدس از ساخت «سگ‌های زرد»

آوینی فیلم - اصغری تهیه‌کننده گفت: تولید فیلم سینمایی «سگ‌های زرد» با کناره‌گیری بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس متوقف شد.

درباره تولید فیلم «سگ‌های زرد» گفت: به تازگی به من به صورت شفاهی اعلام شده که کار به دلیل کناره گیری بنیاد سینمایی  فارابی و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از تولید فیلم ، این فیلم متوقف است البته هنوز نامه کتبی از این دو نهاد به من ارائه نشده است .وی ادامه داد: نکته مهم این که هر دو نهاد تا قبل از تغییرات در حوزه مدیران با این فیلم موافق بوده و پروژه را تایید کردند. حتی فیلمنامه اثر بر اساس نظرات این عزیزان تغییر کرد و  مورد توافق مدیران قبلی این دو نهاد بود و شورای هر دو ارگان این فیلمنامه را تایید کردند اما به یکباره با تغییر در سطح مدیران این دو نهاد تصمیم بر توقف این فیلم که به نظرم یکی از استراتژیک‌ترین فیلم‌های سینمایی است، اتفاق افتاد.تهیه‌کننده «به کبودی یاس» در ادامه گفت: دکورهای فیلم ساخته شده و برای این فیلم هزینه شده اما متاسفانه به یکباره مدیران تصمیم به توقف فیلم گرفتند. اگر توجه کنیم خواهیم دید متاسفانه در اکثر آثار سینمایی که درباره تروریست‌ها ساخته شده است مردم غیور بلوچستان نقش منفی در آثار داشتند و هیچ گاه نقش مثبتی برای این عزیزان در فیلم در نظر گرفته نشده اما در این فیلم بلوچ‌ها با غیرت در مقابل نیروهای تروریستی قرار می‌گیرند و مانع فعالیت آن‌ها می‌شوند.وی در ادامه درباره اعلام توقف فیلم از سوی دو نهاد گفت: این دو نهاد که سرمایه‌گذاران اصلی فیلم هستند به صورت شفاهی اعلام انصراف کردند اما من به عنوان تهیه‌کننده و آقای کاوری به عنوان کارگردان معتقدیم این فیلم یکی از فیلم‌های استراتژیک است وقتی تروریست‌ها تا مجلس شورای اسلامی می آیند و به مردم بی گناه و نمایندگان هجوم می‌برند چگونه ساخت فیلمی درباره شرارت های این گروه در اولویت قرار ندارد؟ ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم این فیلم را به سرانجام برسانیم. 

 
منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید