شماره مطلب : 20894
زمان انتشار : 96/6/12 - 10:39 2017/9/3
آوینی فیلم - منتقد سایت جشنواره لندن نوشت: مجید مجیدی داستانی در مورد نوجوانی تصویر می‌کند که سعی در آزاد کردن خواهرش از زندان دارد.

«مجیدی» کارگردانی ریسک‌پذیر/ «خانواده» مشکل جدی قهرمان فیلم مجیدی

آوینی فیلم - منتقد سایت جشنواره لندن نوشت: مجید مجیدی داستانی در مورد نوجوانی تصویر می‌کند که سعی در آزاد کردن خواهرش از زندان دارد.

پس از انتخاب فیلم «پشت ابرها» ساخته مجید مجیدی در جشنواره لندن، در سایت این جشنواره یادداشتی منتشر شد که در آن مجیدی را کارگردانی ریسک پذیر خوانده و  بازی، فیلمبرداری و موسیقی فیلم را قابل تقدیر دانست و نوشت: 

در بمبئی کارگردان شناخته شده،  کارگردان ریسک پذیر ایرانی مجید مجیدی که بیشتر از همه برای فیلم کاندید اسکاریش «بچه های آسمان» شناخته شده است برای ساخت این فیلم خیره کننده به هند سفر می کند. «ایشان خاطار» که اولین حضور خود را در برابر دوربین دارد بازی فوق العاده و باقدرتی در نقش امیر یک نوجوان خیابانی(ولگرد)  ایفا می کند جوانی که بیشتر زندگیش پرسه زدن با موتور و پخش مواد در  گذر ها و بندر ها بمبئی ست . در پشت این لذت گرایی او جوانیست که به شدت کمبود خانواده اش را با خود دارد. 

 

 

پیگیری یک بسته مواد مخدر باعث می شود که سر از خانه خواهرش که مدتها ازهم دور بوده اند در آورد.او تنها زندگی می کند و به طور مداوم توسط مردان مورد مزاحمت قرارمی گیرد.خواهر و برادر سعی می کنند با هم در آپارتمان زندگی کنند، اما گذشته ای  از دست داده شده و پر از نا امیدی این کار را دشوار می کند. با این حال، هنگامی که تارا تقریبا مردی را می کشد مردی که قصد تجاوز به او را داشته است  و به این دلیل در زندان می افتد، ناگهان تنها امید خود  برای دیدن مجدد بیرون را در امیر می بیند.در کنار بازیگران با استعداد مجیدی بار دیگر با آنیل مهتا فیلمبردارش همکاری می کند کسی که چشم انداز شهری هند را با حس هیجان انگیزی از هیبت تصویر می کند. حای.آر.رحمان آهنگساز فوق العاده با استعداد و برنده اسکار موسیقی غنی و متمایزی برای این فیلم آماده می کند.

منبع: فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید