شماره مطلب : 20974
زمان انتشار : 96/6/20 - 10:42 2017/9/11
آوینی فیلم: رییس سازمان سینمایی که به مناسبت روز ملی سینما عصر روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه در مراسمی در مشهد حضور یافت، نشان زرین پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به «احمدرضا درویش» به پاس ساخت آثار دفاع مقدس و مذهبی اهدا کرد.
توسط رئیس سازمان سینمایی و در آستانه «روز سینما» صورت گرفت؛

اهدای نشان زرین پایتخت فرهنگی جهان اسلام به «احمدرضا درویش»

آوینی فیلم: رییس سازمان سینمایی که به مناسبت روز ملی سینما عصر روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه در مراسمی در مشهد حضور یافت، نشان زرین پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به «احمدرضا درویش» به پاس ساخت آثار دفاع مقدس و مذهبی اهدا کرد.

رییس سازمان سینمایی که به مناسبت روز ملی سینما عصر روز یکشنبه ۱۹ شهریور ماه در مراسمی در مشهد حضور یافت، نشان زرین پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به «احمدرضا درویش» به پاس ساخت آثار دفاع مقدس و مذهبی اهدا کرد. همچنین در این مراسم از تعدادی از سینماگران مشهدی که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشتند تجلیل به عمل آمدند که «ابراهیم ایرج زاد» برای فیلم تابستان داغ، «کاظم ملایی» برای فیلم کوپال، «هادی حاجتمند» برای فیلم اشنوگل، «سید محمود رضوی» برای فیلم ماجرای نیمروز و «سیاوش حقیقی» برای فیلم مادری از جمله آنها بودند.

حیدریان در این مراسم در سخنانی گفت: روز ملی سینما را پیش رو داریم که من به همین بهانه از کسانی که باید سینما را حمایت کنند یک خواهش دارم. سینمای ایران در حال حاضر در مسیری قرار دارد که برای ثبات در این مسیر و رسیدن به مقصد نیازمند حمایت ملی و جدی است. وی افزود: سینما عرصه سیاست بازی و سیاسی کاری نیست و استفاده از آن برای مطامع سیاسی ظلم به فرهنگ است. سینما ماموریتی جدی تر از این کاربری های مقطعی دارد، البته سینمای سیاسی ژانری جدی است و حتما سینمای ایران مانند همه ژانرهایی که بدان می پردازد به ژانر سیاسی هم می پردازد اما خفیف کردن سینما در حد استفاده های مقطعی سیاسی کار درستی نیست.

رییس سازمان سینمایی تاکید کرد: رفتار ما با سینما باید به گونه ای باشد که نشان دهد حمایت های مادی و معنوی ما به دلیل اعتماد به سینما است و باید با صدا و عمل مان این اعتماد را به سینماگران منتقل کنیم. به گفته حیدریان، تقویت این سینمای سربلند به حمایت جدی دولت و مجلس نیاز دارد. رییس سازمان سینمایی افزود: ما خدمت دوستان مجلس رسیدیم و آنجا به توافق رسیدیم که برای رسیدن به قوانینی در سینما با هم همکاری داشته باشیم. سینما یک قالب جدی برای حرف جدی زدن و ماموریت های بلند و جدی است و حتما به این حمایت ها نیاز دارد. باید چه در دولت و مجلس چه توسط صاحبان بلندگوها و منابر و رسانه ها بیشتر به سینماگران اعتماد شود وگرنه سرمایه هایمان را از دست می دهیم.

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید