شماره مطلب : 21228
زمان انتشار : 96/7/15 - 14:54 2017/10/7
آوینی فیلم: فیلم سینمایی «تو می مانی»؛ تازه ترین ساخته «حمید بهمنی» کارگردان پیشکسوت سینمای دفاع مقدس است. فیلمی به نویسندگی مصطفی زندی و تهیه کنندگی داود غفاری آذر که به سفارش معاونت سیمای استان ها در ارومیه تولید شد و مراحل نهایی فنی را پشت سر می گذارد.
«حمید بهمنی» فیلمساز پیشکسوت سینمای دفاع مقدس درباره تازه ترین اثرش می گوید

نگاهی به جریان نفوذ منافقین در فیلم سینمایی «تو می مانی»

آوینی فیلم: فیلم سینمایی «تو می مانی»؛ تازه ترین ساخته «حمید بهمنی» کارگردان پیشکسوت سینمای دفاع مقدس است. فیلمی به نویسندگی مصطفی زندی و تهیه کنندگی داود غفاری آذر که به سفارش معاونت سیمای استان ها در ارومیه تولید شد و مراحل نهایی فنی را پشت سر می گذارد.

فیلم سینمایی «تو می مانی»؛ تازه ترین ساخته «حمید بهمنی» کارگردان پیشکسوت سینمای دفاع مقدس است. فیلمی به نویسندگی مصطفی زندی و تهیه کنندگی داود غفاری آذر که به سفارش معاونت سیمای استان ها در ارومیه تولید شد و مراحل نهایی فنی را پشت سر می گذارد. کارگردان «گام های شیدایی» امیدوار است با نهایی شدن فیلم آن را به سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ارائه دهد.

حمید بهمنی در گفت و گو با «آینه نیوز» درباره روند ساخت فیلم «تو می مانی» گفت: «در پاییز سال گذشته پیشنهاد ساخت این فیلم به من داده شد و بعد از پشت سرگذاشتن مراحل مختلف تائید فیلمنامه و پیش تولید در مردادماه امسال به ارومیه رفتیم و در 19 روز فیلمبرداری «تو می مانی» انجام شد.» کارگردان فیلم «گلوگاه شیطان» درباره داستان تازه ترین ساخته اش به «آینه نیوز» گفت: «قصه فیلم درباره 4 ماه آخر زندگی سردار شهید مهدی امینی فرمانده عملیات سپاه ارومیه است. ایشان همانند شهید باکری شخصیتی اسطوره ای در منطقه هستند اما همانند ایشان شناخته شده نمی باشند و گمنام هستند. داستان فیلم درباره مبارزه این شهید با گروه های دموکرات و منافقین در سال 1360 است. مبارزات ایشان در منطقه دارلک است و مهدی امینی در سپاه مشغول مبارزه می شوند و در این میان اطلاعات شان لو می رود و 35 نفر از بچه های سپاه به شهادت می رسند.» حمید بهمنی ادامه داد: «شهید امینی پیش بینی شهادت خود را به مردم کرده بود و تلاش ایشان برای از بین رفتن ناامنی در مرزهای ما قابل تقدیر است.»

کارگردان فیلم «آن مرد آمد» درباره دلایل دوری چندساله اش از سینما عنوان کرد: «مشکلات متعددی وجود داشت که مهم ترینش مسائل مادی بود که پروژه هایی که قرار بود کار کنم به مرحله ساخت نرسید. من در طی این سال ها فیلمنامه های متعددی با موضوع دفاع مقدس ارائه دادم اما آن ها را بلاتکلیف گذاشتند و از الطاف خداوند و روح شهید امینی بود که باعث شد من بتوانم فیلمی را بسازم.»

حمید بهمنی در پاسخ به چگونگی ساختار فیلمی که به سفارش تلویزیون ساخته شد، به «آینه نیوز» گفت: «فیلم «تو می مانی» کاملا ساختار سینمایی دارد و ما در این فیلم نگاه خاصی به جریان نفوذ منافقین در ابتدای انقلاب و در شهرهای مرزی داشته ایم. فیلمنامه خوبی نوشته شد و بازی های خوبی از طرف امیر محمد زند، سوگل طهماسبی، بابک انصاری و بازیگران ارومیه ای داشتیم و سعی کردیم با فضاسازی، مخاطب را در جریان اتفاقات واقعی قرار دهیم.» این کارگردان آثار دفاع مقدسی درباره بخش های باقیمانده تا نهایی شدن فیلم «تو می مانی» عنوان داشت: «این فیلم از جلوه های ویژه زیادی برخوردار است، چون مشکل لوکیشن برای نمایش واقعی فضای دهه 60 داشتیم و به همین دلیل کمبودها را باید از طریق جلوه های ویژه برطرف کنیم. تدوین و موسیقی فیلم نیز در حال ساخت است و انشاء الله بتوانیم به موقع فیلم را به اتمام برسانیم. من به مدیران تلویزیون و معاونت سیما گفتم که بهتر است فیلم را در جشنواره فیلم فجر ارائه دهند.»

حمید بهمنی درباره پروژه های آینده سینمایی اش به «آینه نیوز» گفت: «2، 3 پیشنهاد برای ساخت دارم اما متاسفانه ساز و کارش به لحاظ مسائل مالی و تهیه و تولید به راحتی حل نمی شود. یک پرونده ساخت به نام «مرداب خونین» داشتیم که آقای اکبر سنگی نوشته و درباره یکی از عملیات ‌های مشترک ارتش، سپاه و بسیج است. این فیلم می توانست در سینمای فاقد حماسه ما جوابگوی کمبودها باشد. اما هیچ حمایت مالی نشد با وجودی که حمایت لجستیک را گرفته بودیم اما هیچ نهادی از ما حمایت نکرد، و این در حالی است که شاهد انواع بودجه های میلیاردی برای فیلم ها هستیم. ما پیش بینی یک و نیم میلیارد برای این فیلم سنگین را کردیم و می توانست فیلم خوبی شود اما هیچ کس پا پیش نگذاشت. فارابی، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، سازمان اوج و هیچ کدام از نهادهایی که در زمینه دفاع مقدس فعال هستند، حمایتی نکردند. ما به آن ها مراجعه کردیم و فیلمنامه را تائید کردند اما کمکی صورت ندادند.» این فیلمساز ادامه داد: «یک فیلمنامه دیگر درباره عملیات مرصاد داریم که خیلی درباره اش تحقیق و پژوهش شد و تحت نظر کارشناسان فارابی هم نوشته شد که 2 سال برای ساختش پیگیری کردیم و اخیرا فارابی به ما جواب منفی داد. البته باز هم درباره این فیلمنامه پیگیری خواهیم کرد.»

منبع: آینه نیوز

اضافه کردن دیدگاه جدید