شماره مطلب : 21234
زمان انتشار : 96/7/15 - 17:15 2017/10/7
آوینی فیلم - دبیر نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس از تمدید مهلت ارسال آثار به این کنگره تا ۲۵ مهر ماه خبر داد و گفت: در پی استقبال و درخواست مکرر شاعران، مهلت شرکت در این کنگره تمدید شد.

۲۵ مهرماه؛ آخرین فرصت شرکت در «نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس»

آوینی فیلم - دبیر نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس از تمدید مهلت ارسال آثار به این کنگره تا ۲۵ مهر ماه خبر داد و گفت: در پی استقبال و درخواست مکرر شاعران، مهلت شرکت در این کنگره تمدید شد.

حجت الاسلام والمسلمین جواد محمدزمانی، دبیر نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، با اشاره به استقبال خوب شاعران از برگزاری نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس، گفت: در پی استقبال و درخواست مکرر شاعران، مهلت ارسال آثار به این کنگره تا پایان وقت اداری 25 مهر ماه تمدید شد تا بتوانیم از آثار بیشتری در این کنگره بهره‌مند شویم. البته تا کنون صدها اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که در بین آنها آثار فاخر فراوانی از شاعران عمدتا جوان کشور وجود دارد. دبیر نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با اشاره به استقبال گسترده شاعران از بخش‌های مختلف این کنگره گفت: تا کنون صدها اثر در 5شاخه «کلاسیک» (غزل، قصیده، مثنوی، قطعه، ترکیب‌بند، رباعی، دوبیتی و ...)، «آزاد» (نیمایی، سپید و ...)، «ترانه، سرود، نوحه و قالب‌های آیینی»، «کودک و نوجوان» و «کوتاه نوشت و پیامک ادبی» در این کنگره به دبیرخانه ارسال شده که بیشترین استقبال از بخش کلاسیک این کنگره صورت گرفته است. وی افزود: در بخش ویژه این کنگره که به سرایش شعر بر اساس دو بیت مطروحه از سوی مقام معظم رهبری اختصاص دارد، استقبال خوبی به عمل آمده و شاعران فراوانی با ارسال آثار خود به استقبال بخش ویژه این کنگره رفتند. محمدزمانی با توجه به تمدید مهلت شرکت در این کنگره تا 25 مهر ماه، تأکید کرد: به شاعرانی که قصد شرکت در این کنگره را دارند توصیه می کنم، ارسال آثار خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و هرچه زودتر آثار خود را از طریق پست الکترونیکی mahtabesheer@iranpl.ir به دبیرخانه کنگره ارسال کنند تا روند داوری با فراغ بال بیشتر ادامه انجام شود. دبیر نخستین کنگره شعر دفاع مقدس با ابراز امیدواری از ادامه یافتن برگزاری این کنگره در سال‌های آینده گفت: خوشبختانه رفته رفته به سمت موضوعی شدن و تخصصی شدن کنگره‌ها پیش می رویم و این گونه کنگره‌ها زمینه مطالعات عمومی و فرهنگ کتابخوانی را در کشور فرآهم می کند. این موضوع ما را به این سمت رهنمون می کند که انشاءالله بتوانیم در سال‌های آینده نیز با کتاب‌های دیگری که در عرصه دفاع مقدس نوشته شده، این کنگره را ادامه دهیم.

یادآور می‌شود که نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس با محوریت کتاب «وقتی مهتاب گم شد» خاطرات علی خوش لفظ، با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری در پاسداشت ادبیات دفاع مقدس، کمک به رشد و اعتلای فرهنگی کتابخوانی عمومی به ویژه در میان هنرمندان و شاعران و همچنین تشویق شاعران جوان به بهره‌گیری از گنجینه دفاع مقدس در خلق آثار ادبی، به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال برگزاری است. جوایز در نظر گرفته شده برای نخستین کنگره شعر کتاب دفاع مقدس شامل 10 جایزه 10.000.000 ریالی به 10 اثر برتر در بخش اصلی و 3 جایزه 20.000.000 ریالی به سه اثر برتر در بخش ویژه خواهد بود.

منبع: تسینم

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید