شماره مطلب : 21352
زمان انتشار : 96/7/24 - 14:56 2017/10/16
آوینی فیلم - دبیر شورای سیاست‌گذاری بین‌المللی علوم انسانی اسلامی از نقش‌آفرینی ۴۰ نهاد و مرکز علمی، فرهنگی و پژوهشی در اجرای این کنگره خبر داد.

مشارکت ۴۰ نهاد علمی و فرهنگی در چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی

آوینی فیلم - دبیر شورای سیاست‌گذاری بین‌المللی علوم انسانی اسلامی از نقش‌آفرینی ۴۰ نهاد و مرکز علمی، فرهنگی و پژوهشی در اجرای این کنگره خبر داد.

نشست خبری چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی، رئیس شورای سیاست‌گذاری، عطاءالله رفیعی آتانی دبیر علمی کنگره و فرزاد جهان‌بین دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره امروز با حضور اصحاب رسانه در مرکز پژوهش‌‌های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار شد.

«فرزاد جهان‌بین» در این نشست طی سخنانی با بیان این مطلب که برگزاری چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی یک کار کاملاً مشارکتی است، گفت: حدود 40 نهاد و مرکز علمی و فرهنگی و پژوهشی در اجرای این کنگره نقش آفرینی دارند. وی با اشاره به نگاه حاکم بر این کنگره اظهار کرد: ما در این برگزاری این کنگره نکاهی پروسه‌‌ای و فرایندی داریم، لذا باید اجازه داده شود تا تمام دیدگاه‌ها و نظرات مطرح شود، آن موقع بیاییم آن ایده و نظری را که قوی است، برگزینیم و بکار گیریم. دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی با تأکید بر اینکه  چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی از انجام هرگونه فعالیت‌های نمایشی پرهیز دارد، گفت: تأکید ما بر کار علمی است، در همین راستا شاهد این هستیم که مقالات ارسال شده در سطحی بالا قرار دارند. جهان‌بین با اشاره به افزایش میزان شرکت کنندگان در چهارمین دوره این کنگره بیان کرد: امسال نسبت به سال‌های گذشته سطح مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها افزایش یافته و این نشان از جدیّت در کار است. وی با بیان این مطلب که صرفاً به دنبال برگزاری یک کنگره نیستیم گفت: یکی از برنامه‌های ویژه ما در برگزاری این کنگره‌ها شناسایی افرادی است که قوی و منسجم کار کرده‌اند. کسانی که طرح و ایده قوی و خوبی دارند ـ با وجود محدودیت‌هایی که وجود دارد ـ مورد حمایت قرار می‌گیرد تا ایده آنان عملیاتی‌تر شود. دبیر شورای سیاست‌گذاری کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی یادآور شد: برگزاری این کنگره‌ها ویترینی برای به نمایش در آمدن زحمات افراد است و بعدها ثمرات آن را خواهیم دید.

منبع: تسینم

اضافه کردن دیدگاه جدید