شماره مطلب : 21392
زمان انتشار : 96/7/26 - 15:09 2017/10/18
آوینی فیلم - کتاب «معجزه در آینه حکمت» نوشته حجت‌الاسلام روح‌الله شاکری زواردهی توسط انتشارات دفتر نشر معارف منتشر و روانه بازار شده است.

«معجزه در آینه حکمت» منتشر شد

آوینی فیلم - کتاب «معجزه در آینه حکمت» نوشته حجت‌الاسلام روح‌الله شاکری زواردهی توسط انتشارات دفتر نشر معارف منتشر و روانه بازار شده است.

کتاب «معجزه در آینه حکمت»نوشته حجت‌الاسلام دکتر روح‌الله شاکری زواردهی توسط انتشارات دفتر نشر معارف روانه بازار نشر شده است. درحکمت مباحث دین شناختی، قسمت عمده‌ای از نظام دروس معارف اسلامی در بخش مبانی اندیشه اسلامی را به خود معطوف داشته و فراز مهم آن، که با پرسش‌های پر شمار و دامنه‌دار دانشجویان مواجه شده، «معجزه» است. هستی و حقیقت معجزه چیست؟ اعجاز با صدق و مدعای نبوت چه ارتباطی دارد؟ رابطه معجزه و نظام علیت و اسباب چیست؟ چگونه می توان برای اثبات وجود خدا از معجزه کمک گرفت؟ این چند پرسش، نمونه پرسش های پُرشمار درباره معجزه است. تحلیل و تبیین معجزه از دیدگاه عقل، فلسفه و دانش های جدید از مسائل مهم کلام جدید است. نظریه پردازی های دانشمندان مغرب زمین درباره معجزه و طرح فرضیه تجربه دینی در مجامع علمی امروز گواه بر این مطلب است.  نویسنده در کتاب «معجزه در آینه حکمت»، پس از طرح بحث و تبیین اصطلاحات اصلی، به بررسی دیدگاه‌های اندیشمندان علوم عقلی اسلامی در خصوص معجزه و ابعاد آن و سپس بیان مواجهه‌های دانشمندان علوم تجربی و طبیعی با معجزه پرداخته است. این اثر همچنین به تبیین عقلانیت و اثبات‌پذیری معجزه بر اساس مبانی فلسفه و کلامی و سپس دلالت منطقی معجزه بر ادعای صاحب معجزه می‌پردازد. از آنجا که قرآن کریم، معجزه ابدی نبی مکرم اسلام(ص) و بارزترین مصداق معجزه است، مبحث اعجاز قرآن نیز در گستره این اثر جای گرفته است. فصل پایانی این پژوهش نیز شامل پاسخ به شبهات مطرح شده درباره معجزه است. بدین ترتیب، مجموعه مسائل اصلی و مهم درباره معجزه، در پیش روی مخاطبان گرامی قرار گرفته است.  این کتاب از هفت فصل تشکیل شده است: کلیات و مفاهیم، معجزه از منظر اندیشمندان و مکاتب کلامی و فلسفی، معجزه و قوانین طبیعت، اثبات پذیری معجزه، دلالت منطقی معجزه، اعجاز قرآن و شبهات درباره معجزه. «معجزه در آینه حکمت» نوشته حجت‌الاسلام دکتر روح‌الله شاکری زواردهی با همکاری دانشگاه معارف اسلامی وتوسط دفتر نشر معارف با قیمت 12 هزارتومان  وارد بازار نشر شده است.

 
منبع: تسینم

اضافه کردن دیدگاه جدید