شماره مطلب : 21551
زمان انتشار : 96/8/20 - 15:42 2017/11/11
آوینی فیلم - پنجمین شماره نشریه آموزشی و مهارت افزایی زبان فارسی «فانوس فارسی» ویژه فارسی‌آموزان خارجی، از سوی نمایندگی بنیاد سعدی در صربستان منتشر شد.

معرفی رمان‌های برتر فارسی در پنجمین شماره نشریه فارسی‌آموزان خارجی

آوینی فیلم - پنجمین شماره نشریه آموزشی و مهارت افزایی زبان فارسی «فانوس فارسی» ویژه فارسی‌آموزان خارجی، از سوی نمایندگی بنیاد سعدی در صربستان منتشر شد.

پنجمین فصلنامه «فانوس فارسی» ویژه فصل پاییز به سردبیری سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد صربستان، منتشر شد. نشریه «فانوس فارسی»، نخستین نشریه آموزشی ویژه فارسی‌آموزان خارجی است که با هدف تهیه محتوای آموزشی هدفمند برای تقویت مهارت‌های فارسی آموزی غیر فارسی زبانان و با حمایت معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی، به صورت الکترونیکی و به رایگان در اختیار فارسی‌آموزان، مدرسان زبان فارسی و مراکز آموزشی در سراسر جهان قرار می‌گیرد. یکی از نکات جالب توجه این شماره از نشریه، پرداختن به موضوع آشنایی با ادبیات داستانی ومعرفی رمان‌های معاصر فارسی است. محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی در صربستان و مدیر مسئول نشریه یادداشتی در در خصوص رمان فارسی نوشته است و پیشینه نگارش رمان فارسی را بررسی کرده است. در بخش دیگری از این شماره، فارسی‌آموزان با نمونه‌های نثر دو نویسنده معاصر، محمد علی جمال‌زاده و جلال ‌آل احمد آشنا می‌شوند. همچنین در صفحه پایانی پنجمین شماره نشریه «فانوس فارسی»، تصاویری از برترین رمان­‌های معاصر فارسی آورده شده است. مخاطبان اصلی این فصلنامه، فارسی آموزان بزرگسال سطح آموزشی میانی و بالاتر از آن در سراسر جهان هستند. مدیر مسئول این نشریه محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در صربستان و نماینده بنیاد سعدی در امر آموزش زبان فارسی در جهان است و سردبیر و تهیه محتوای آموزشی آن را سعید صفری، مدرس اعزامی از سوی بنیاد سعدی به دانشگاه بلگراد برعهده دارد. همچنین مشاور علمی نشریه فانوس،  رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی است. شماره پنجم این نشریه در 32 صفحه با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در صربستان منتشر شده است و آن  متشکل از چند کارگاه آموزشی از جمله کارگاه واژه‌آموزی با محوریت آموزشی واژۀ و ترکیبات واژگانی «کار»، کارگاه خواندن؛ حاوی متنی از محمد تقی بهار و جمله­هایی از اصطلاحات روزمره از واژه «کار»، کارگاه آواشناسی؛ حاوی مباحثی آموزشی در خصوص تفاوت­ها و تغییرهای فارسی نوشتاری در فارسی گفتاری، کارگاه نگارش در خصوص «حروف ربط در فارسی» و بخش آشنایی با نمونه‌های نثر معاصر فارسی است.

علاقه‌مندان می‌توانند از اینجا  به مطالب این نشریه دسترسی داشته باشند.

منبع: تسینم

اضافه کردن دیدگاه جدید