شماره مطلب : 21566
زمان انتشار : 96/8/21 - 12:20 2017/11/12
آوینی فیلم - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته‌ کتاب، دو هزار نمایشگاه کتاب در مدرسه‌های سراسر کشور برگزار می‌کند.

۲ هزار نمایشگاه کتاب برگزار می شود

آوینی فیلم - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته‌ کتاب، دو هزار نمایشگاه کتاب در مدرسه‌های سراسر کشور برگزار می‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در ادامه‌ اجرای طرح «کانون مدرسه» و در قالب طرح حمایتی هفته کتاب، ۹۵۰ عنوان از کتاب‌های کانون در هفته‌ی کتاب طی نمایشگاه‌هایی به کودکان و نوجوانان عرضه می‌شود. مدیر نظارت بر چاپ و توزیع کانون در گفت‌وگویی عنوان کرد: «طی تفاهم نامه‌ای که در تابستان سال جاری به امضای معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و مدیرعامل کانون رسید، همکاری و تعامل برای گسترش کمی و کیفی خدمات آموزش غیرمستقیم از طریق فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی آغاز شد.» جعفر عبدی افزود: «این برنامه‌ها به منظور رشد و بالندگی و توانمندسازی مخاطبان در قالب اجرای طرح «کانون مدرسه» با بهره‌مندی از ظرفیت سازمانی دو طرف اجرایی می‌شود. اجرای طرح کانون ‌مدرسه در مراکز فرهنگی هنری کانون و در مدارس در بازه زمانی سال تحصیلی برای پایه‌های دوم تا ششم، در قالب حضور مربیان و گروه‌های فرهنگی، ادبی، هنری و مراکز سیار روستایی و شهری در مدارس، فراهم ساختن زمینه آموزش شیوه‌های اثربخش و خلاقانه فعالیت با کودکان به معلمان و... برگزار می‌شود. او همچنین گفت: علاوه بر این، اختصاص ۳۵ درصد تخفیف خرید کتاب برای دانش‌آموزان و کتاب‌خانه‌های مدارس روستایی و عشایری و ۲۵ درصد برای دانش‌آموزان و کتاب‌خانه‌های مدارس شهری در قالب نمایشگاه‌های مدارس بخشی از این طرح است.» عبدی ادامه داد: «در راستای طرح کانون مدرسه از این هفته شاهد اجرای طرح حمایتی از هفته کتاب نیز هستیم. کانون علاوه بر حضور در این طرح قرار است حدود ۲هزار نمایشگاه در ۲هزار مدرسه با کمک بخش خصوصی برگزار کند و این گامی در جهت حمایت و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در هفته یاد شده است.» مدیر نظارت بر چاپ و توزیع کانون ادامه داد: «تعداد عنوان‌های فعال کتاب‌های موجود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حدود ۹۵۰ عنوان است که با محوریت کودکان و نوجوانان و همچنین رده سنی اولیا و مربیان طبقه‌بندی و عرضه می‌شوند.» وی در پایان خاطرنشان کرد: «در کنار فروش کتاب، طرح دعوت از نویسندگان را در قالب طرح جشن امضا در دستور کار داریم. ما اعتقاد داریم این ارتباط و نزدیکی بین نویسنده و مخاطب به رشد و بالندگی خواهد انجامید. امیدوارم با تجاربی که در این زمینه کسب خواهد شد در سال‌های آینده شاهد کیفیت بخشی این برنامه‌ها باشیم.»

منبع: مهر

اضافه کردن دیدگاه جدید