شماره مطلب : 21568
زمان انتشار : 96/8/21 - 12:31 2017/11/12
آوینی فیلم - وزیر كشور در حاشیه بازدید از مرز مهران از تلاش صدا و سیما در اطلاع‌رسانی در زمینه حضور زائران اربعین 96 در عراق قدردانی كرد.

عملکرد رسانه ملی در آگاه‌سازی زائران اربعین قابل تحسین بود

آوینی فیلم - وزیر كشور در حاشیه بازدید از مرز مهران از تلاش صدا و سیما در اطلاع‌رسانی در زمینه حضور زائران اربعین 96 در عراق قدردانی كرد.

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشوركه برای بازدید از مرز مهران و روند بازگشت آخرین زائران اربعین به كشور به استان ایلام سفر كرده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: الحمدلله با برنامه‌ریزی بسیار خوبی كه امسال داشتیم و همكاری بسیار عالی همه دستگاه‌های اجرایی، توانستیم مراسم اربعین بسیار خوبی را برگزار كنیم. وزیر كشور تصریح كرد: تلاش اعضای شورای محترم تامین، دستگاه‌های اجرایی، استانداران محترم، فرمانداران و بالاخص مردم در كنار اطلاع رسانی خوبی كه صدا و‌سیما داشت، باعث شد امسال، تردد زائران با هیچ مشكلی رو به رو نباشد. وی برنامه‌های صدا و سیما برای آگاه‌سازی زائران را پیش از آغاز راهپیمایی اربعین، در مرزهای كشور هنگام ورود و خروج زائران و حتی در عراق، بسیار موثر در این روند توصیف و از صدا و سیما به خاطر این حجم از تبلیغات روشنگرانه تشكر كرد. رحمانی فضلی گفت: صدا و سیما هم برنامه‌های مناسبتی خوبی داشت و هم با اطلاع‌رسانی درباره قوانین خروج از كشور، زائران را به خوبی از روند تردد قانونی آگاه كرد. لازم به ذكر است كه امسال علاوه بر صدها برنامه تولیدی و خبری كه پیش از آغاز راهپیمایی اربعین در شبكه‌های مختلف رادیو و تلویزیون پخش شد، بیش از 60 واحد سیار و SNG، بیش از 100 گزارشگر و برنامه‌ساز و 33 گروه مستندساز از مراكز استان‌ها به عراق اعزام شدند و رسانه ملی، مسیر نجف تا كربلا را پوشش كامل رسانه‌ای داد. رادیو اربعین امسال تا عمق خاك عراق هم گسترش داشت و شبكه‌های عراقی نیز بیش از گذشته به پوشش این راهپیمایی اقدام كردند و بیش از 200 شبكه زیرمجموعه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی این حركت عظیم را پوشش دادند.

 

منبع: جوان

اضافه کردن دیدگاه جدید