شماره مطلب : 21593
زمان انتشار : 96/8/24 - 10:34 2017/11/15
آوینی فیلم - جمعی از شاعران کشور با انتشار پیام تسلیت به مردم استان کرمانشاه، با بازماندگان این حادثه دلخراش ابراز همدردی کردند.

پیام تسلیت جمعی از شاعران به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه

آوینی فیلم - جمعی از شاعران کشور با انتشار پیام تسلیت به مردم استان کرمانشاه، با بازماندگان این حادثه دلخراش ابراز همدردی کردند.

تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر ساعاتی پس از زلزله مهیبی که شامگاه 21 آبان‌ماه در کرمانشاه رخ داد و بسیاری را داغدار کرد، با انتشار مطالبی در فضای مجازی با آسیب‌دیدگان و خانواده‌های کشته‌شدگان ابراز همدردی کردند. بنا بر اعلام مسئولان، تاکنون بیش از 400 نفر در زلزله کشته شده‌اند، اما امکان دارد که در روزهای آتی بر این تعداد افزوده شود. جمعی از شاعران کشور نیز با انتشار پیام تسلیت به مردم کرمانشاه، با بازماندگان این حادثه دلخراش ابراز همدردی کردند. متن پیام به این شرح است: « و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبه قالو انا لله و انا الیه راجعون »  این سرزمین قلمرو آقاست بعد از این آرام‌تر بیایید آقای زلزله!  به آرامش دیروز فکر می‌کنم؛ به سوسوی باد هنگام پیچیده شدن در برگ‌های نیمه‌زرد درختان غرب. به لبخند پدری که دیروز غروب به امید آغوش گرم دختر؛ کلیدش را در قفل در چرخاند و تمام خستگی‌هایش از کار روزانه را پشت در گذاشت؛ تا با خانواده‌اش عشق را، آرامش را و هستی را نفس بکشد... به دختری که دست‌هایش را دور گردن پدرش حلقه کرده بود... دیروز ... همین دیروز عصر دست‌های کوچکش را دور گردن مردانه‌ پدر حلقه کرده بود و از هیچ چیز نمی‌ترسید... اما امروز غروب عجیب همه‌جا... حتی همان درخت‌های خیابان‌های غرب که در سرمای باد به خود نمی‌لرزیدند؛ پس از آن لرزش غریب در سکوتی مرگبار فرورفته‌اند و حتی نمی‌توانند سایه‌هایشان را آرامشی کنند برای دختران بی‌پدر شده‌ای که دست‌هایشان هنوز بی‌قرار شانه‌های گرم دیروز است و نگاه‌های بی‌رمقشان باور نمی‌کند که دیگر مادر در گوششان لالایی نمی‌خواند... بغض می‌کنم از دیدن زانوهای غم‌زده‌ کودکان چندساله‌ای که برای همیشه باید سنگینی سری پر از درد و اندوه را به دوش بکشند... . جامعه‌ ادبی همیشه با قلم‌هایشان و با تمام هنر و اعتقاد و قلبشان در لحظه‌های دشوار و سرنوشت‌ساز پابه‌پای مردم شریف ایران بوده‌اند و هستند. امروز نیز از اعماق قلب دردمندمان در غم از دست دادن هم‌وطنان عزیزمان در حادثه‌ جانسوز زلزله‌ کرمانشاه به سوگ نشسته‌ایم و این رویداد را به همه‌ هم‌وطنان و خانواده‌های آسیب‌دیده تسلیت می‌گوییم. 

از طرف جمعی از شاعران و نویسندگان:

غلامرضا کافی
محمدکاظم کاظمی
مصطفی محدثی خراسانی
رضا اسماعیلی
غلامرضا بکتاش
اکبر صحرایی
احمد اکبرپور
 محمد مرادی
خسرو قاسمیان
 محمدحسین بهرامیان
میلاد عرفان‌پور
 مهدی عبداللهی
مرادعلی واعظی
غلامعباس سعیدی
محمد حسین انصاری نژاد
محمدحسین نعمتی
محسن رضوی
سید محمدامین جعفری حسینی
معصومه مرادی
علی پاینده
کرامت یزدانی(اشک)
محمدصالح شیعاوی
زلیخا بنی‌ایمان
فاطمه فاضلی
محمدتقی عزیزیان
جناب آقای حسین‌زاده
سیدمجتبی جعفری زوج
علی مرادی
مریم حقیقت
سمیه آقایی
زینب بیات
صادق کریم‌پور
ساجده تقی‌زاده
عبدالرضا قیصری
سارا باستانی
علیرضا رنجکش
محسن نقدی
احمد مسرور
محمدمهدی اسدزاده
رها هوشمندنژاد
رکسانا زارعی
حسین کامرانی
لیلا رویین تن
بهمنش پارسا
فخرالدین زارعی نژاد
سیمین آقابابایی
محمد شکری فرد
محمدحسین صندوق‌دار
حسین اسحاقی
حنیف سلطانی سروستانی
مرجان رضایی
مرضیه مرادی

منبع: تسینم

اضافه کردن دیدگاه جدید