شماره مطلب : 21675
زمان انتشار : 96/9/4 - 17:17 2017/11/25
آوینی فیلم - آیین کتاب‌گردی با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از کتاب‌فروشی‌ها، با حضور معاون هنری وزیر ارشاد در شهر کتاب فرشته برگزار شد.

کتاب‌گردی معاون هنری وزیر ارشاد در شهر کتاب فرشته

آوینی فیلم - آیین کتاب‌گردی با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و حمایت از کتاب‌فروشی‌ها، با حضور معاون هنری وزیر ارشاد در شهر کتاب فرشته برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته؛ در مراسم کتاب‌گردی امسال در شهر کتاب فرشته، چهره هایی چون علی مرادخانی، علیرضا سمیع آذر، فرشته طائرپور، منوچهر شاهسواری، تینا پاکروان، جابر قاسمعلی، مرتضی کاظمی، سیدمحمد بهشتی و... حضور داشتند. علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آیین کتاب گردی مجموعه شهر کتاب فرشته با ابراز خوشحالی از حضور در این آیین، استقبال خوب مردم از این اتفاق را نویدبخش دانست و بیان کرد: حضور مردم و به ویژه جوانان در چنین مراسمی، به نوبه خود نویدبخش آینده ای روشن در این زمینه است. به هر حال حوزه مکتوب با شرایط ادراکی و استنباطی افراد از محیط پیرامونشان رابطه‌ای مستقیم دارد، علاوه بر این افراد در سنین متفاوت، سلایق گوناگونی در انتخاب کتاب دارند. در واقع هر اندازه که به نظام ارزشیابی اجتماعی نزدیک تر می شوند، کتاب‌هایی با محتوای متفاوت تری برمی‌گزینند. در این میان انتخاب کتاب به مانند انتخاب لباس، از مهم‌ترین المان‌های نمایانگر جهان بینی افراد در سنین مختلف است. در سنین بزرگ‌سالی، افراد به باورها و هنجارهای متفاوتی می رسند که خود به آنها دست یافته‌اند. در این سنین فرد می خواهد به درک جامع تری از جامعه اطراف خود دست یابد و در همین راستا به یک انتخاب می رسد که در این بین کتاب از مهم ترین نمادهای جریان شناختی ذهن افراد است. مرادخانی در ادامه با تأکید بر اهمیت کتاب‌خوانی در جامعه امروز گفت: امیدوارم که در آینده نزدیک تیراژ بالاتری از کتاب را داشته باشیم. امروز علاقه عجیبی نسبت به فضای مجازی وجود دارد؛ اما به اعتقاد من این یک دوره گذار است و با گذر از آن، بار دیگر به دنیای کتاب های کاغذی و لذت ادبیات باز می‌گردیم. شاید این امر به جهت ماهیت کتاب باشد؛ چرا که ارتباط با کتاب پس از مدتی نوعی حس رفاقت ایجاد می کند و اگر با کتاب همراه نباشیم، کمبود چیزی را به وضوح حس می‌کنیم. تینا پاکروان؛ تهیه کننده و کارگردان سینما از دیگر چهره های حاضر در شهر کتاب بود که در خصوص میزان اثرگذاری هنرمندان در تشویق مردم به کتاب‌خوانی و خرید این کالای فرهنگی بیان کرد: هر هنرمندی به هر حال طرفدارانی دارد؛ کسانی که به نوعی به سوی رفتارها و نحوه زندگی او نگاه دارند، پس چه بهتر که چنین فرهنگ سازی هایی از سوی اینگونه افراد اتفاق افتد. به اعتقاد من تشویق مردم برای حضور در کتابفروشی ها، حتی اگر به واسطه شناخته شده بودن چهره هنرمندان باشد هم به نوبه خود اتفاق خوبی است. حضور اهالی فرهنگ و هنر در چنین روزی دست کم سبب می شود که یک بار در سال با خودمان صادق باشیم و در کتابفروشی ها گشت و گذار کنیم. من به شخصه علاقه زیادی به خرید کتاب دارم و یکی از تفریحاتم گشت و گذار در کتابفروشی هاست.

منبع: جوان

اضافه کردن دیدگاه جدید