شماره مطلب : 21950
زمان انتشار : 97/2/1 - 10:23 2018/4/21
آوینی فیلم: «جواد افشار»، کارگردان آثار تلویزیونی که با سریال «کیمیا» خودی نشان داده بود، در گفت و گو با «آوینی فیلم» درباره فضای سریال در حال پخش «آنام» و تفاوتش با سریال «کیمیا»، سخن گفت.
گفت و گو با «جواد افشار» درباره سریال «آنام»

تلاش مان را می کنیم تا اعتمادی که مردم به ما داشتند را همچنان حفظ کنیم

آوینی فیلم: «جواد افشار»، کارگردان آثار تلویزیونی که با سریال «کیمیا» خودی نشان داده بود، در گفت و گو با «آوینی فیلم» درباره فضای سریال در حال پخش «آنام» و تفاوتش با سریال «کیمیا»، سخن گفت.

آوینی فیلم: «جواد افشار»، کارگردان آثار تلویزیونی که با سریال «کیمیا» خودی نشان داده بود، در گفت و گو با «آوینی فیلم» درباره فضای سریال در حال پخش «آنام» و تفاوتش با سریال «کیمیا»، گفت: «کیمیا تجربه متفاوتی بود و در «آنام» دست به ارائه موضوع کاملا متفاوتی می زنم. این سریال نگاهی کاملا اجتماعی دارد و در بستر بومی آذربایجان اتفاق می افتد. در این سریال باز هم شاهد 2 فضای گذشته و حال خواهیم بود. به هر حال ما تلاش مان را می کنیم تا اعتمادی که مردم به ما داشتند را همچنان حفظ کنیم، اگر چه «آنام» رنگ و بو و شرایط تولید مربوط به خودش را دارد. این سریال از قصه خوب خانوادگی برخوردار است و امیدوارم بتوانیم که رضایت مخاطب را به دست بیاوریم.»

جواد افشار در پاسخ به این که رسانه ملی در سال پیش رو نیاز به طی کردن چه مسیری است، عنوان کرد: «همه می دانیم که در عصر رسانه زندگی می کنیم و امروزه رسانه ها چنان عظمتی پیدا کردند که هر لحظه غفلت می تواند ما را از گردونه رقابت خارج کند. بنابراین فکر می کنم نیاز است تا رسانه های ما و به خصوص رسانه ملی سرعت بیشتری به خود بگیرد و بتواند همگام با مردم حرکت کند.» کارگردان سریال «پول کثیف» ادامه داد: «مردم در همه جای دنیا به سرعت جذب داستان ها و موضوعات واقعی و تخیلی می شوند و در این مسیر پیشرفت هایی را چه در بُعد تکنیکال و چه در محتوا و قصه پیدا کرده اند و تلویزیون ما هم باید بتواند سرعت بیشتری بگیرد و همراه با این مسیر گام بردارد.»

جواد افشار در ادامه ی گفت و گو درباره وضعیت تولید و نوع نگاه رسانه ملی در سال جدید، گفت: «به نظرم باید از افراد فعال و آثاری که در ارتباط با زندگی مردم است، حمایت شود و یکسری محدودیت های موجود برداشته شود. البته به هیچ وجه منظورم در رعایت حجاب و پوشش بازیگران نیست که این امری پذیرفته شده در چارچوب مملکت و دین ما است اما تلویزیون می تواند با نگاه روشن تری نسبت به انتخاب موضوعات دست بزند. گاهی ما برای طرح برخی سوژه ها دچار ترس می شویم و این ترس به دلیل فضایی است که وجود دارد و به نظرم این مساله می تواند کمرنگ شود.»

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید