شماره مطلب : 22075
زمان انتشار : 97/3/5 - 11:28 2018/5/26
آوینی فیلم: مراسم تشییع پیکر مرحوم سید مصطفی موسوی ، مجری و مدیحه سرای برنامه های معارف  رسانه ملی صبح جمعه ٤ خردادماه- از مقابل مسجد بلال برگزار شد.

تشییع پیکر مجری محب اهل بیت (ع) به سمت خانه ابدی برگزار شد

آوینی فیلم: مراسم تشییع پیکر مرحوم سید مصطفی موسوی ، مجری و مدیحه سرای برنامه های معارف رسانه ملی صبح جمعه ٤ خردادماه- از مقابل مسجد بلال برگزار شد.

آوینی فیلم: مراسم تشییع پیکر مرحوم سید مصطفی موسوی ، مجری و مدیحه سرای برنامه های معارف  رسانه ملی صبح جمعه ٤ خردادماه- از مقابل مسجد بلال برگزار شد. 

در این مراسم چهره های مختلف سینما، تلویزیون و مدیران حضور داشتند.

بنابر این گزارش،محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما در این مراسم گفت: رفتن مرحوم موسوی ضایعه جانکاهی برای ماست چون او مجری بود که در حیطه های مختلف تجربه های بسیار متنوع و متعددی داشت و بسیار ادیب و فرهیخته بود.

وی افزود: امیدواریم که این مجری محبوب با صاحب همان مقتل هایی محشور باشد که از عمق جان آنها را روایت می کرد. او گوینده ای از نسلی بود که امثالش کم نظیر هستند.

همچنین مرتضی یراقبافان مجری برنامه های مذهبی نیز عنوان داشت: زنده یاد موسوی تلاش می کرد در همه مراسم ها از امام حسین (ع) بگوید و امیدواریم حضرت سیدالشهدا دستگیر او باشد.مشیت الهی بر این بود که موسوی در این ماه مبارک ما را ترک کند.

به گزارش فارس، اقبال واحدی مجری محبوب دهه 70 تلویزیون نیز با غم و اندوه بسیار گفت: مصطفی از جمله چهره هایی بود که تلویزیون زمانی که به چهره های خاص نیاز داشت به سازمان آمد و ما از سال 73 با هم برنامه «صبح بخیر ایران» را اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه درگذشت مصطفی هنوز در باورم نمی گنجد، اظهارداشت: او برای رفتن بسیار جوان بود. او فرد نیکوکاری بود که ویژگی های خوب بسیاری را هم در بین ما به یادگار گذاشت و فکر نمی کنم امروز کسی از او دلخور باشد.

امیرحسین مدرس مجری برنامه مهمانخانه نیز در این مراسم با بیان اینکه مصطفی رفیق همه ما بود و به همین خاطر امروز به اینجا آمده ایم، تصریح کرد: عشق حضرت سیدالشهدا(ع) در دل او بود و کاش دوباره فرصتی دست می داد تا اینجا صدا و اشعاری که می خواند پخش می شد و با آن گریه می کردیم.

پایان بخش سخنان مدرس قرائت شعری همراه با اشک برای زنده یاد موسوی بود.

کاظم احمدزاده نیز با برشمردن ویژگی های اخلاقی موسوی اظهارداشت: او معتقد بود در مقتل خوانی و شعرخوانی سوختن مهم است و ما بارها سوختن را در او دیدیم. قطعا او با صاحب مقتل ها و مرثیه ها دیدار خواهد کرده و سر بر دامانشان خواهد گذاشت.

رسالت بوذری نیز گفت: مرحوم موسوی با چهره دوست داشتنی اش محبت خاصی در ما ایجاد کرد اما فارغ از اینها او محبت امام حسین(ع) را در دل داشت و امشب حضرت سیدالشهدا از فرزندش پذیرایی خواهد کرد.

پیکر مرحوم موسوی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

همچنین مراسم یادبود وی روز یکشنبه ٦ خردادماه از ساعت ١٤ الی ١٥:٣٠ در مسجد بلال سازمان صداوسیما برگزار خواهد شد.   

زنده یاد موسوی متولد 1340 در اهواز و فارغ التحصیل فوق لیسانس دانشگاه صدا و سیما بود.

او یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به توانمندی‌ها و فعالیت‌هایش در زمینه فن بیان و مشاعره به تلویزیون دعوت شد و در نهایت در سال  1384 پس از 25 سال خدمت در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف رسانه ملی، با عنوان ارزیاب پخش بازنشسته شد.

موسوی اجرای برنامه‌هایی چون، کوی محبت و خدایی که در این نزدیکی است را در کارنامه خود داشت، این مجری پرتلاش و خستگی‌ ناپذیر در کنار مخاطبان و همراهان همیشگی اش تهیه‌ و اجرای برنامه‌ های مختلف نظیر میعاد شبانه را عهده‌ دار بود.

موسوی از زمان تاسیس دفتر نمایندگی سازمان صدا و سیما در عتبات عالیات بسیاری از برنامه‌های زنده را از نجف و کربلا اجرا کرده بود.

این مجری محب اهل بیت عصر روز چهارشنبه 2 خردادماه- در سن 57 سالگی درگذشت.

منبع: فارس

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید