شماره مطلب : 22079
زمان انتشار : 97/3/5 - 11:53 2018/5/26
آوینی فیلم: آثار تلویزیونی ماه رمضان امسال با استقبال خوبی روبرو شده اند. استقبالی که حتی با حضور مردم در خانه هایشان از فروش سینماها کم کرده و این اتفاق نشان دهنده رغبت مردم برای تماشای تلویزیون است.
درباره پخش سریال مناسبتی «سر دلبران» در ماه مبارک رمضان از تلویزیون

توفیق سریالی که مسجد و روحانیت را محور داستانش قرار داد

آوینی فیلم: آثار تلویزیونی ماه رمضان امسال با استقبال خوبی روبرو شده اند. استقبالی که حتی با حضور مردم در خانه هایشان از فروش سینماها کم کرده و این اتفاق نشان دهنده رغبت مردم برای تماشای تلویزیون است.

آوینی فیلم: آثار تلویزیونی ماه رمضان امسال با استقبال خوبی روبرو شده اند. استقبالی که حتی با حضور مردم در خانه هایشان از فروش سینماها کم کرده و این اتفاق نشان دهنده رغبت مردم برای تماشای تلویزیون است.

در این میان سریال "سر دلبران" به کارگردانی "محمد حسینی لطیفی" و به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج را می توان به عنوان یکی از صدرنشین های محبوب مردمی در ماه مبارک رمضان دانست.
سریالی که پیش تولید و تولید آن ماه‌ها به طول انجامید تا گروه تولید بتوانند اثری در خور مخاطب ایرانی ارائه کنند. اثری که بازیگرانش آن را سریالی سخت و با کیفیت دانسته اند.

*** تولید سرّ دلبران کار سختی بود

شهرام عبدلی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره سریال "سرّ دلبران" گفت: استقبال از سرّ دلبران در چند روز گذشته خوب بوده و در فضای مجازی نیز نقد و نظر منفی درباره سریال نوشته نشده است. هنوز گره‌های اصلی داستان شروع نشده اما به نظر می‌رسد تا اینجا مخاطب از "سرّ دلبران" رضایت دارد.  

وی درباره دلایل موفقیت "سرّ دلبران" اظهار کرد: برای موفقیت یک اثر باید همه چیز دست به دست هم دهد یعنی یک اثر از متن، تهیه کننده، کارگردان و عوامل خوب برخوردار باشد. هر کدام از عوامل اگر خوب باشند بر کیفیت اثر می افزایند. اگر در سرّ دلبران موفقیتی وجود دارد حاصل کار  حسین حسنی به عنوان نویسنده، محمدرضا شفیعی تهیه کننده، محمد حسین لطیفی کارگردان و عواملی است که انصافا هر کدام پیشکسوت و چهره هستند.

عبدلی با اشاره به شرایط تولید در یزد با توجه به شرایط جوی آب و هوای این خطه افزود: یک بازیگر وقتی خانواده را تنها گذاشته و برای فیلمبرداری به شهر غریب می رود اولین سختی در کار محسوب می شود. 8 ماه و نیم تا 9 ماه فیلمبرداری در شهر غریب و به دور از خانواده که گاهی این دوری در هر بار به یک ماه نیز می رسید شرایط سختی را رقم زد.
وی ادامه داد: فصل گرما در شهر یزد طولانی است و در سال گذشته بهار و تابستان گرما به حدی آزار‌دهنده بود که عده ای مریض شدند. سال 96 را به بازی در این سریال مشغول بودم و دور بودن از خانواده و امکانات تهران باعث شد "سرّ دلبران" کار سختی باشد.

در این میان حضور بازیگران مطرح قدیمی که همواره در خاطره مخاطب ایرانی جایگاه ویژه ای دارند سریال سر دلبران را مردمی تر از اکثریت آثار تلویزیونی در سال 97 نمود. از جمله بازیگران کم کار و گزیده کاری که در سر دلبران به ایفای نقش پرداخت محمد کاسبی بود.

اما آنچه سریال سر دلبران را مورد توجه قرار داده، نگاه دوباره و متفاوت این اثر به مسجد و روحانیت است. اتفاقی که طی سالهای گذشته تا این حد درست و دراماتیک نیفتاده بود. لطیفی با محوریت قرار دادن موضوع مسجد و روحانیت تصویری امروزی و مناسب زمانه از این اتفاق رقم زده است.
روحانی حاضر در سریال "سر دلبران" با بازی خوب "برزو ارجمند" توانسته حس نزدیکی با مخاطب را به خوبی به وجود بیاورد. جوان بودن برزو ارجمند یکی از نکات جذاب و جالبی است که لطیفی به آن پرداخته و همین جوان بودن ارجمند باعث شده تا نسل جوان رابطه بسیار خوبی با این کاراکتر پیدا کنند.

***خوشحالم که ماه رمضان میهمان خانه‌های مردم شدم

محمد کاسبی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در خصوص فعالیت‌های اخیر خود در عرصه بازیگری گفت: این شب‌ها افتخار آن را دارم که با مجموعه "سر دلبران" که در آن به ایفای نقش پرداختم ماه رمضان را از شبکه یک سیما میهمان خانه های مردم هستم. این به شدت باعث خوشحالی من است که در چنین شب هایی در کنار مردم هستم.

وی درباره حضورش در سریال سر دلبران افزود: این سریال یکی از آثاری است که سالها نمونه آن تولید نشده و مردم بدون شک از آن استقبال خواهند کرد. من به شدت گزیده کار هستم و با این وجود افتخار می کنم که در این اثر بازی کرده ام.

وی با تاکید بر کیفیت بالای سریال سر دلبران افزود: این مجموعه در حال حاضر مرحله تولید و فیلمبرداری را پشت سر گذاشته و به احتمال فراوان تا ۴ ماه دیگر هم ضبط آن به طول خواهد انجامید. در ابتدا قرار بود سریال سر دلبران برای ماه مبارک رمضان سال گذشته آماده شود، اما با توجه به سنگین بودن پروژه و همچنین تاکید محمدحسین لطیفی مبنی بر ساخت سریالی با کیفیت به آن زمان نرسید
روحیه عدالت طلبی و حق جویی روحانی سریال سر دلبران و آشنایی دوباره نسل جوان با مسجد فضایی دور از شعار و در راستای داستان خلق کرده است. فضایی که از کلیت اثر بیرون نزده و مخاطب را بیشتر و بهتر با این دو مقوله آشنا می کند.
سریال سر دلبران با حضور بازیگران مردمی و محبوبی همچون برزو ارجمند، محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، متین ستوده، جعفر دهقان، کامران تفتی، جهانبخش سلطانی، شهین تسلیمی، شهرام عبدلی، رابعه مدنی، بهاره افشار و رضا توکلی و با اتکا به توانایی منحصر به فرد محمد لطیفی در نگارش فیلمنامه و کارگردانی توانسته به عنوان یکی از سریال های به اصطلاح خیابان خلوت کن تبدیل شد. سریالی که مشخصاً در طول زمان ابعاد مختلفی از خود به جا خواهد گذاشت.

اضافه کردن دیدگاه جدید