شماره مطلب : 22095
زمان انتشار : 97/3/12 - 11:29 2018/6/2
به پیشواز سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران

از هنگامه باران تا ویژه برنامه های سالروز رحلت امام خمینی (ه) در رادیو

آوینی فیلم: رادیو ایران با ویژه برنامه هایی لحظات عرفانی را برای کسانی که نمی توانند در مراسم شب های قدر حضور پیدا کنند، ایجاد نموده همچنین بیانات مقام معظم رهبری در بیست و نهمین سالروز وفات حضرت امام از حرم مطهر آنحضرت به طور زنده و مستقیم پخش می شود.
 

«عشق نام دیگر توست» (با موضوع پیوند زندگی اجتماعی با قرآن و آموزه های دینی و پرداختن به ایام شهادت مولا علی (ع) و شب های قدر) ،«میزبان»(با موضوع شخصیت مولای متقیان امام علی (ع)) ،«جاودانه ها »(با موضوع معرفی آثار هنری در باره امام علی (ع))،«دور عاشقان» (با موضوع خصوصیات حضرت امام علی (ع) و پیروان راستینش) ویژه برنامه های لیالی پر برکت قدر و شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) در رادیو ایران است.
ضمن اینکه این شبکه رادیویی در «هنگامه باران» سعی دارد حال و هوای عرفانی و معنوی برای علاقمندانی که به هر دلیل نمی توانند در این مراسم شرکت کنند، رقم می زند.
دربخش ویژه ای از این برنامه سراغ قشر آسیب پذیر جامعه رفته و مستند کوتاهی پخش خواهد شد.
«هنگامه باران» در شب های قدر یکشنبه ،سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 23 تا 2:30 سحر به تهیه کنندگی احسان زارع پخش می شود.

پاسداشت یاد امام خمینی (ه) /3 ویژه برنامه

در ویژه برنامه «همیشه با امام» از دیدگاه امام خمینی (ه) به سیره حضرت علی (ع) در امور حکومت و توجه ویژه ایشان به محرومین و قشر ضعیف جامعه می گوید.

وحدت و حفظ استقلال کشور و اینکه بایستی همگی همدل و همزبان برای حفظ ایران بکوشیم از دیگر موضوعات برنامه است.

گزارش از حرم مطهر حضرت امام خمینی توسط عباس سنجری گزارشگر برنامه ،پخش مستقیم بیانات مقام معظم رهبری در بیست و نهمین سالروز وفات حضرت امام از حرم مطهر آنحضرت همچنین کارشناسی دکتر مهدی حمزه پور در خصوص نگاه امام خمینی به نهج البلاغه و سیره حکومتداری امیر المومنین (ع) از دیگر بخش های برنامه است.
«همیشه با امام» روزدوشنبه 14 خرداد از ساعت 17:30 تا 20 شب به تهیه کنندگی حسین نافذ عارفی و گویندگی حسین بیگی پخش می شود.
مستند «ویژه آغاز رهبری» در دو برنامه روزهای 14 و 15 خرداد در خصوص چگونگی انتخاب مقام معظم رهبری و برهه ای از تاریخ بعد از انتخابات رهبری که مشتمل بر صحبتهای برخی از سیاسیون کشور است ،ساعت 11 به تهیه کنندگی آرمان ستوده پخش می شود.

روز قدس در رادیو ایران

«روز بیداری» از گروه ایران و جامعه رادیو ایران به مدت 210 دقیقه از ساعت 9:30 با موضوع گرامیداشت و زنده نگداشتن روز جهانی قدس و حمایت از جنبش های ضد استعماری جهان و مبارزه با صهیو نیسم و انعکاس راهپیمایی با شکوه این روز جهانی در آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به تهیه کنندگی حسین نافذ عارفی و گویندگی محمد رضا درویش و کارشناسی دکتر حسن عابدینی و بیژن نوباوه وطن پخش می شود.
قابل ذکر است؛ تغییر غیر قانونی سفارت آمریکا به بیت المقدس ابعاد پیچیده تری را گرفته همچنین به شهادت رسیدن 60 نفر از کسانی که به این قانون اعتراض کردند در نوار غزه باعث شده که مردم بیشتر حمایت خود را از فلسطین اعلام کنند.

منبع: جام جم

اضافه کردن دیدگاه جدید