شماره مطلب : 22163
زمان انتشار : 97/4/30 - 10:07 2018/7/21
آوینی فیلم: کارشناس علوم قرآنی گفت: امام هشتم شیعیان بسیار شفا می‌دهند و شفاعت می‌کنند. در واقع ائمه اطهار(ع) بیش از تصور ما توجه و عنایات خود را شامل حالمان کرده و می‌کنند.
یک کارشناس علوم قرآنی عنوان کرد:

امام هشتم شیعیان بسیار شفا می‌دهند و شفاعت می‌کنند

آوینی فیلم: کارشناس علوم قرآنی گفت: امام هشتم شیعیان بسیار شفا می‌دهند و شفاعت می‌کنند. در واقع ائمه اطهار(ع) بیش از تصور ما توجه و عنایات خود را شامل حالمان کرده و می‌کنند.

آوینی فیلم: حجت‌الاسلام والمسلمین حسین فرحناکیان درباره این ایام گفت: مهمترین مناسبت ماه ذی القعده ولادت امام رضا(ع) است. امام هشتم ولی نعمت ایرانی‌ها و پناه همه شیعیان هستند و باید قدرشان را بدانیم .

وی در همین راستا افزود: در روز یازدهم ذی‌القعده همه مردم  باید حرم حضرت را از دور و نزدیک زیارت کنند اما متاسفانه کم لطفی می‌شود.

امام رضا(ع)

این کارشناس علوم قرآنی درباره شفاعت حضرت امام رضا(ع) اظهار کرد: امام هشتم شیعیان بسیار شفا می‌دهند و شفاعت می‌کنند. در واقع ائمه اطهار(ع) بیش از تصور ما توجه و عنایات خود را شامل حالمان کرده و می‌کنند. امامان بزرگوار بندگان شایسته خداوند هستند  که بسیار به آنان عنایت شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرحناکیان با اشاره به علم و عظمت امام رضا(ع) توضیح داد: امام رضا(ع) در زمان خشکسالی پس از ۳ رور روزه گرفتن نماز خوانده، طلب باران می‌کنند و دعا می‌کنند که خداوند از آسمان بارانی بفرستد که که فقط نفع باشد و به کسی و  جایی آسیبی نرساند. ناگهان آسمان پر از ابر شد و باران همه جا را فرا گرفت. مامون پس از بارش باران در قصر خود حضرت را فرا خواند و از ایشان خواست که به مردم اعلام کند بارش باران اتفاقی بوده و کار ایشان نیست.

وی افزود: امام رضا(ع) در جواب مامون فرمود: ما بندگانی عابد و از نسل پیامبر اسلام(ص) هستیم، خدا به ما عنایت کرده است و استجابت دعا و نزول باران برای ما کار عجیبی نیست.  در این لحظه غلام مامون به امام رضا(ع) گستاخی و اهانت کرد. حضرت نیز به شیری که تصویر آن روی پرده بود اذن کرد که غلام را دریاب. در این لحظه شیر از داخل پرده بیرون می‌آید، او را می‌خورد و دوباره به پرده باز می‌گردد.

منبع: میزان

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید