شماره مطلب : 22237
زمان انتشار : 97/5/20 - 06:34 2018/8/11
آوینی فیلم: مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ ارتباط حواشی ایجاد شده درباره یک کانون ادبی با مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را تکذیب کرد و از لغو امتیاز کانون زمستان خبر داد.

لغو امتیاز یک کانون ادبی به دلیل تخلف

آوینی فیلم: مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ ارتباط حواشی ایجاد شده درباره یک کانون ادبی با مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را تکذیب کرد و از لغو امتیاز کانون زمستان خبر داد.

آوینی فیلم: بهنام خادم مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ و رییس فرهنگسرای سرو در واکنش به حواشی پیش‌آمده درباره یک کانون ادبی تصریح کرد: در منطقه ۶ شهرداری تهران کانون ادبی با عنوان زمستان مجوز فعالیت داشته است اما برنامه‌ای که درباره آن حواشی ایجاد شد هیچ ارتباطی با فرهنگسرای سرو و مراکز فرهنگی هنری منطقه ۶ ندارد.

وی با تاکید بر اینکه چارچوب و نگاه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری بر همگان روشن و مشخص است، افزود: صاحب امتیاز این کانون مجوزهایی از نهادهای دیگر نیز دارد که برنامه‌ حاشیه‌ساز شده نیز با مجوزهای نهادهایی به جز سازمان فرهنگی هنری بوده و تنها به دلیل شباهت نام کانون و نوع فعالیت شائبه‌هایی برای اهالی و دلسوزان فرهنگ و ادب ایجاد شده است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۶ با بیان اینکه خط مشی در کانون‌های سازمان فرهنگی هنری به طور کامل معین و قاعده‌مند است، گفت: اگر چه برنامه و حواشی پیش‌آمده ارتباطی با سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نداشته ولی با توجه به ماهیت برنامه اجرا شده این کانون همین امروز لغو امتیاز شده و دیگر اجازه فعالیت در مجموعه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نخواهد داشت. همچنین مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۶ حق پیگیری این موضوع را برای خویش محفوظ می‌داند.

بر اساس این گزارش، کانون ادبی زمستان با همکاری یک کافه، فراخوان ثبت‌نام دومین دوره مسابقات «تخته نرد» را ویژه شاعران و ترانه‌سرایان منتشر کرده بود و برخی کاربران فضای مجازی تصور کرده بودند این اقدام زیر نظر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران انجام شده است. تخته‌نرد به حکم اکثر فقها در حکم آلات قمار محسوب می‌شود و حرام است.

منبع: فارس

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید