شماره مطلب : 22241
زمان انتشار : 97/5/20 - 06:52 2018/8/11
آوینی فیلم: چند روزی است که فیلم «تنگه ابوقریب» به سینماهای کشور آمده است و فرصت مناسبی است تا هم فیلمی شایسته را در سینمای ایران بیابیم و هم گوشه ای از رشادت های ایرانیان دلاور را روی پرده نقره ای به تماشا بنشینیم.
اکران بهترین فیلم سی و ششمین جشنواره فیلم فجر + تیزر فیلم

«تنگه ابوقریب»؛ روایتی از ایستادگی و مقاومت شیرمردان ایرانی

آوینی فیلم: چند روزی است که فیلم «تنگه ابوقریب» به سینماهای کشور آمده است و فرصت مناسبی است تا هم فیلمی شایسته را در سینمای ایران بیابیم و هم گوشه ای از رشادت های ایرانیان دلاور را روی پرده نقره ای به تماشا بنشینیم.

آوینی فیلم: سرانجام نوبت به اکران بهترین فیلم سی و ششمین جشنواره فیلم فجر رسید؛ «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی که توسط سازمان اوج تولید شد، روایتی است از ایستادگی و مقاومت شیرمردان ایرانی در برابر دشمنی که با هزاران امکانات و تجهیزات نظامی آمده بود تا نیش دشمنی حاکمان بعثی و حامیان غربی را در قلب ایران فرو کند اما سال ها مقاومت مردان و زنان ایرانی نقشه های دشمنان را خنثی کرد و در نهایت پیروزی را برای ملت سرافراز ایران اسلامی به دنبال داشت.

چند روزی است که فیلم «تنگه ابوقریب» به سینماهای کشور آمده است و فرصت مناسبی است تا هم فیلمی شایسته را در سینمای ایران بیابیم و هم گوشه ای از رشادت های ایرانیان دلاور را روی پرده نقره ای به تماشا بنشینیم.

تولید این فیلم از اواسط شهریور سال ۹۶ بعد از اتمام نگارش فیلمنامه و انتخاب عوامل پشت دوربین آغاز شد. بعد از آن نیز کار انتخاب بازیگران انجام شده و فیلم جلوی دوربین رفت. کار تصویربرداری این فیلم در شهرک سینمایی دفاع مقدس، چرمشهر، اندیمشک و دزفول انجام شده و فیلمبرداری آن بعد از حدود ۲ ماه از آذر ماه به پایان رسید. مجید خضوعی ابیانه نیز مدیریت فیلمبرداری کار را بر عهده داشته است. امیرحسین قاسمی صداگذاری و حامد ثابت آهنگسازی «تنگه ابوقریب» را بر عهده دارند.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «تنگه ابوقریب» روایتی است از دفاع دلاورمردانه گردان عمار در برابر لشکرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی. هنگامه رشادت و مظلومیت بچه‌های گردان عمار در روزهای آخر دفاع مقدس در منطقه حساس تنگه ابوقریب.

سایر عوامل فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: حمید خضوعی ابیانه، طراح صحنه و لباس: محمدرضا شجاعی، صدابردار: رشید دانشمند، طراحی و ترکیب صدا: امیرحسین قاسمی، مدیر تولید: محمدرضا منصوری، برنامه ریز: علی مردانه، دستیار اول کارگردان: محمد عسگری، جانشین تولید: کیومرث عباسی، مشاور رسانه‌ای: علی مرادخانی، عکاس: محمد بدرلو، محصول مرکز فیلم و سریال سازمان هنری رسانه ای اوج.

تیزر فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» ساخته بهرام توکلی

ویدیوها

اضافه کردن دیدگاه جدید