شماره مطلب : 22269
زمان انتشار : 97/5/27 - 08:36 2018/8/18
آوینی فیلم: به طور حتم توجه به جوانانی از نسل جدید سینمای ایران که می توانند با استفاده از آموزه های دینی و تربیت اخلاقی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی عمل کنند، نقطه اتکایی برای جامعه دینی کشورمان خواهد بود.

لزوم توجه به نسل جوان سینمای ایران

آوینی فیلم: به طور حتم توجه به جوانانی از نسل جدید سینمای ایران که می توانند با استفاده از آموزه های دینی و تربیت اخلاقی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی عمل کنند، نقطه اتکایی برای جامعه دینی کشورمان خواهد بود.

آوینی فیلم: به طور حتم توجه به جوانانی از نسل جدید سینمای ایران که می توانند با استفاده از آموزه های دینی و تربیت اخلاقی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی عمل کنند، نقطه اتکایی برای جامعه دینی کشورمان خواهد بود. فرزندانی از دیار لاله های همیشه عاشق که توسط دغدغه مندان هنر انقلاب اسلامی و در نهادهایی ارزشی پرورش می یابند تا با تجهیز دانش و اطلاعات هنری و سینمایی بتوانند آینده هنر متعهدانه این سرزمین را بیمه نمایند. اگر چه امروزه جولان اندیشه های ناب و ارزش مدار در زیر سایه بی توجهی های مسئولان فرهنگی در تیررس دشواری های بسیاری است اما نگاه و مسیری امیدوارانه پیش روی مردان جوان و هنرمندان خلاق این دیار است.

پُر واضح است که سینما مسیری مطمئن برای بازتاب حقیقت وقایع برای مردمان جهان خواهد بود و اصالت سینمای هویت مند ایرانی به دور از مولفه های صرفا جذاب گرای غربی است و باید در پی نمایان سازی اندیشه های راستین و سبک زندگی اسلامی و ایرانی باشد. امروزه که نهادهایی ارزشی چون موسسه فرهنگی و هنری شهید آوینی با برگزاری کلاس ها و برپایی نشست های فنی سینما به دنبال تربیت سینماگرانی جوان و فرهنگ ساز است، این امید می رود که ضعف بارز سینمای ایران که عدم توجه به مفاهیم گران بهای اعتقادی، دینی و اخلاقی است به زودی رفع شود و آینده سینمای ایران را فیلمسازانی تشکیل دهند که می توانند احیاگر اندیشه های هنرمندانی متفکر و متعهد چون شهید آوینی باشند.

فرزندان آوینی در مسیری رو به توسعه پایدار فرهنگ و هنر اسلامی گام هایی اساسی برمی دارند و با نگاهی شیدایی ره به منزل مقصود می نهند. در سال های اخیر، تبلور دانایی، آگاهی و ایمان در سایه سار روحی برآمده از اخلاص در آثار مختلف بروز یافته است، فرصتی دوباره برای پدیدارسازی چهره هایی تازه از مدرسه آوینی است. البته در این جشنواره فیلمسازان دیگری هم حضور دارند که برپایه درک و دریافت از مفاهیم عمیق عاشورایی، آثاری را تولید و عرضه کرده اند.

امید که در همه ابعاد و حوزه های مختلف فرهنگی و هنری بستری مناسب برای عرض اندام جوانان خلاق انقلابی فراهم شود و با حمایت و توجه و اتحاد نیروها و موسسات دغدغه مند این مهم مسیری نزدیک تر و راهی مطمئن تر بیابد که این سرزمین برای نمایان سازی تفکرات آرمانی خود نیاز به سربازانی فرهنگی برای مقابله با جنگ نرم خواهد داشت.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید