شماره مطلب : 22284
زمان انتشار : 97/5/27 - 11:43 2018/8/18
آوینی فیلم: مراسم وداع با پیکرمرحوم سید ضیاالدین دری، کارگردان برجسته کشور صبح امروز در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد.
غم از دست دادن سینماگری که تصویرگر تاریخ بود

پیکر مرحوم «ضیاء الدین دری» در حرم شاهچراغ(ع) تشییع شد

آوینی فیلم: مراسم وداع با پیکرمرحوم سید ضیاالدین دری، کارگردان برجسته کشور صبح امروز در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد.

آوینی فیلم: نوید دری، فرزند آقای دری در حالی که بغض نبود پدر در صحبت‌هایش مشهود بود، گفت: پدرم با توسل به امام رضا(ع) خودش را به حضرت شاهچراغ(ع) سپرد و به شیراز آمد تا هر چه صلاح بود، اتفاق بیفتد. وی با اشاره به آخرین سخنان پدرش افزود: آخرین سخن پدرم این بود که « من را با خدا تنها بگذارید». 

فرزند آقای دری با تشکر از مسئولان و کادر بیمارستان از مردم درخواست کرد برای بهبود « یدالله صمدی» هنرمندی که در بیمارستان بوعلی سینای شیراز بستری هستند، دعا کنند تا وی لباس عافیت بپوشد.

سید تقی سهرابی، مدیرکل صداوسیمای استان فارس نیز در مراسم تشییع ضیاءالدین دری اظهار داشت: هفته‌ای که گذشت هفته‌ای اندوهناک برای جامعه هنری بود، در گذشت 2 چهره نام آور مرحوم انتظامی و کارگردان شهیر مرحوم سید ضیاءالدین دری؛ 2 دردانه ادب و فرهنگ و هنر که از میان ما پرکشیدند. 

وی با بیان اینکه به نمایندگی از مردم هنردوست شیراز و استان فارس و مسئولان استان فارس و امام جمعه شیراز به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم، گفت: شاید این هنرمند از میان ما پرکشید اما آثار به جا مانده از وی در تاریخ این سرزمین ماندگار است و بنابراین ضیاءالدین دری همچنان در بین ما زندگی می‌کند. 

مدیرکل صداوسیمای استان فارس افزود: مرحوم دری با آثار سینمایی و تلویزیونی خود نشان داد که هنرمندی متعهد به مردم، به دین و اعتقادات است هنرمندی که با فرهنگ و سیاست این مرز بوم آشنا است. 

سهرابی با اشاره به آثار مرحوم دری بیان کرد: این هنرمند با تولیدات تلویزیونی به ویژه کیف انگلیسی و کلاه پهلوی تن دشمنان این سرزمین را به لرزه در آورد  چراکه این 2 اثر نمونه از درایت و هوشمندی این هنرمند  است و خدماتی که مرحوم دری به فرهنگ این سرزمین کرد قابل جبران نیست. 

وی با اشاره به علاقه مرحوم دری به حضرت شاهچراغ عنوان کرد: با توجه به اینکه فرصت نشد مرحوم دری به پابوس شاهچراغ بیاین، خانواده‌اش دوست داشتند که طوافی در حرم برای پیکرش انجام شود.

منبع: تسنیم

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید