شماره مطلب : 22461
زمان انتشار : 97/6/20 - 09:29 2018/9/11
آوینی فیلم: آثار ترسناک سینمایی علیرغم ساخته شدن با بودجه‌های متوسط، معمولاً از پرفروش‌های گیشه هستند. برخی از آن‌ها مانند سری فیلم‌های «احضار روح» هم در جذب مخاطب آنقدر خوب عمل می‌کنند که ساخت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.
استقبال از اکران فیلم ترسناک «راهبه» در سینماهای جهان

باز هم «سینمای وحشت» گیشه سینما را تصاحب کرد

آوینی فیلم: آثار ترسناک سینمایی علیرغم ساخته شدن با بودجه‌های متوسط، معمولاً از پرفروش‌های گیشه هستند. برخی از آن‌ها مانند سری فیلم‌های «احضار روح» هم در جذب مخاطب آنقدر خوب عمل می‌کنند که ساخت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

آوینی فیلم: سپتامبر ماه فیلم‌های ترسناک است، سال پیش فیلم «آن» (IT)؛ اقتباس سینمایی از کتاب مشهور استیون گینگ روی پرده رفت و رکوردهای بسیاری را جابه‌جا کرد، امسال هم نوبت فیلم «راهبه» است که در اکرانی داغ علاقه‌مندان را به سینِما بکشاند.
البته در همین زمان فروش فیلم «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» با بازی تام کروز از مرز ۷۰۰ میلیون دلار فراتر رفت که در میان سری فیلم‌های «ماموریت غیرممکن» بی‌سابقه است و رکوردی تازه در کارنامه کاری تام کروز محسوب می‌شود.
آثار ترسناک سینمایی علیرغم ساخته شدن با بودجه‌های متوسط، معمولاً از پرفروش‌های گیشه هستند. برخی از آن‌ها مانند سری فیلم‌های «احضار روح» هم در جذب مخاطب آنقدر خوب عمل می‌کنند که ساخت آن‌ها ادامه پیدا می‌کند.

«راهبه»‌ پنجمین قسمت از این سری فیلم‌ها است و تا اینجای کار پرفروش‌ترین افتتاحیه‌ را در این سری‌ فیلم‌ها به نام خود ثبت کرده است. این فیلم در آمریکای شمالی و ۶۰ کشور دیگر روی پرده رفته است و در آغاز با فروش ۱۳۱ میلیون دلاری که نزدیک به ۸۰ میلیون دلار آن خارج از آمریکای شمالی به دست آمده است، در گیشه سینِما یکه‌تازی می‌کند.

این فیلم ترسناک تازه‌‌نفس در آغاز راه خیلی راحت فیلم‌هایی مثل «آسیایی‌های خرپول» را پشت سر گذاشت. «آسیایی‌های خرپول» سه هفته متمادی صدرنشین گیشه سینِما بود.

داستان «راهبه» به کارگردانی کارین هاردی در سال ۱۹۵۲ میلادی روی می‌دهد. در این فیلم نقش اصلی را تیسا فارمیگا بازی می‌کند و برخلاف عمل‌کرد خوب در گیشه در جلب نظر منتقدان موفق نبود و نقدهای متوسطی دریافت کرد. «راهبه» داستانی فرعی از قصه قسمت دوم «احضار روح» را روایت می‌کند و نکته جالب این است که در «احضار روح ۲» ورما فارمیگا خواهر بزرگ‌تر تیسا فارمیگا ایفاگر نقش اصلی بود.

ساخت این فیلم برای سرمایه‌گذاران ۲۲ میلیون دلار آب خورده است.

اضافه کردن دیدگاه جدید