شماره مطلب : 22466
زمان انتشار : 97/6/20 - 11:00 2018/9/11
آوینی فیلم:  ایلیا منفرد خواننده و آهنگساز مطرح موسیقی پاپ که با ترانه «گل ارکیده» در یادها باقی مانده است، با نمایش «خون ‌آشام‌ کشی» به کارگردانی حامد رحیمی نصر به صحنه آمد.
گفت و گوی «آوینی فیلم» با «ایلیا منفرد» موزیسین مطرح موسیقی پاپ به بهانه حضور در نمایش «خون آشام کشی»

مافیای موسیقی فضا را به سمت آثار مصرفی تنزل داده است

آوینی فیلم: ایلیا منفرد خواننده و آهنگساز مطرح موسیقی پاپ که با ترانه «گل ارکیده» در یادها باقی مانده است، با نمایش «خون ‌آشام‌ کشی» به کارگردانی حامد رحیمی نصر به صحنه آمد.

آوینی فیلم:  ایلیا منفرد خواننده و آهنگساز مطرح موسیقی پاپ که با ترانه «گل ارکیده» در یادها باقی مانده است، با نمایش «خون ‌آشام‌ کشی» به کارگردانی حامد رحیمی نصر به صحنه آمد.

خواننده شناخته شده حوزه موسیقی که تجربیاتی در زمینه ساخت فیلم نیز دارد، طی گفت و گو با خبرنگار سایت فرهنگی هنری «آوینی فیلم» در خصوص تجربه حضور در نمایش «خون آشام کشی» عنوان کرد: «حامد رحیمی نصر همدانشگاهی دوره کارشناسی ام بود و از من برای حضور در نمایش دعوت کرد و من هم پذیرفتم. در کل اجرای هر شب برای مردم به شکل زنده تجربه دلنشینی است و من هم به جز بازی براساس ترانه های خاطره انگیز مردم اجراهایی را به شکل زنده انجام می دهم که با استقبال مخاطبان مواجه شد.»

ایلیا منفرد در پاسخ به این که به کدام یک از رشته های هنری گرایش بیشتری دارد، عنوان کرد: «من تحصیلکرده سینما و تئاتر هستم و جدا از موسیقی، نقاشی و مجسمه سازی هم می کنم و هیچ کدام برایم ارجحیت ندارد. در واقع این ها برون ریزی های من است. همزمان پیشنهادات بیشتری هم داشتم اما به دلیل این که «خون آشام کشی» درباره موزیسین های خیابانی است، برایم جالب بود و این که می توان راحت تر با مخاطب ارتباط برقرار کنم. احساسم این بود این اثر فضای جوان پسندی دارد، ضمن این که حرف امروز جامعه را می زند. از طرفی با توجه به این که «خون آشام کشی» کنسرت-نمایش است، من می توانستم هر دو جنبه علائقم را نشان دهم.»

این موزیسین برجسته با انتقاد از وضعیت امروز موسیقی کشور به «آوینی فیلم» گفت: «متاسفانه مافیای موسیقی فضا را به سمت آثار مصرفی تنزل داده است و در این فضای دشوار کار کردن خیلی سخت است و من هیچ وقت به مخاطب خود توهین نمی کنم و به هر قیمتی حاضر نیستم هر کاری را اجرا کنم.» وی افزود: «هنر غذای روح انسان ها است و متاسفانه ما در شرایطی حضور داریم که مردم بیشتر به دنبال غذای جسم هستند. در حالی که برخلاف مسمومیت غذای جسم که با چند روز تحمل بیماری برطرف می شود، بیماری روح بسیار بغرنج است و مدت های زیادی انسان را دچار مشکل می کند.»

ایلیا منفرد در پایان گفت و گو ضمن گلایه از برخی رسانه های خبری گفت: «رسانه و هنرمند لازم و ملزوم همدیگر هستند و در کنار هم رشد می کنند. اما من از دوستان رسانه انتقاد دارم که چرا زمانی که یک هنرمند فعالیت نمی کند، سراغی از او نمی گیرند!  انتظار این است که رسانه ها در هر شرایطی پیگیر احوال هنرمند باشند تا فضایی برای بیان دردهای هنرمند وجود داشته باشد.»

اضافه کردن دیدگاه جدید