شماره مطلب : 22468
زمان انتشار : 97/6/20 - 11:38 2018/9/11
آوینی فیلم: چندی پیش مستندی تحت عنوان «سینما انقلاب» از رسانه ملی پخش شد که گلچینی از دیدارهای هنرمندان ایرانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی به شمار می رفت، در این میان سینماگر شاخص در دیدارهای صورت یافته، «حمید بهمنی» بود.
«حمید بهمنی» در گفت و گو با «آوینی فیلم» با اشاره به پخش مستند «سینما انقلاب» از نسبت امروز «سینمای ایران» با «انقلاب اسلامی» می گوید

آقا به خوبی سینما و سینماگران را می شناسد/ «چراغ های ناتمام» چراغ روشنی در میان انبوه فیلم های سطحی است

آوینی فیلم: چندی پیش مستندی تحت عنوان «سینما انقلاب» از رسانه ملی پخش شد که گلچینی از دیدارهای هنرمندان ایرانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی به شمار می رفت، در این میان سینماگر شاخص در دیدارهای صورت یافته، «حمید بهمنی» بود.

آوینی فیلم: چندی پیش مستندی تحت عنوان «سینما انقلاب» از رسانه ملی پخش شد که گلچینی از دیدارهای هنرمندان ایرانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی به شمار می رفت، در این میان سینماگر شاخص در دیدارهای صورت یافته، «حمید بهمنی» بود؛ فیلمساز ارزشی سینمای انقلاب و دفاع مقدس که بارها با ساخت فیلم های حماسی نسبت به رشادت قهرمانان ایرانی در دفاع از مام وطن ادای احترام کرد و در سال های اخیر به دلایلی روشن که شرح آن در گفت و گوی پیش روی خواهد آمد، کمتر مجال این را یافت تا هنر خود را به تمامی روی پرده نقره ای نمایان سازد.

«حمید بهمنی» فیلمساز قدیمی سینمای ایران در گفت و گو با سایت فرهنگی هنری «آوینی فیلم» از لذت دیدارهای عطرآگین با مقام معظم رهبری گفت و عنوان کرد: «چند بار سعادت دیدار با رهبری را پیدا کردم و خاطرات ارزشمندی هم از این دیدارها دارم. از جمله این که در پایان یکی از دیدارها با آقا بلافاصله خدمت ایشان رسیدم و درخواست چفیه از ایشان کردم که این هدیه ارزشمند را به من دادند. در دیدارهای مختلف هم درباره مسائل سینما صحبت کردم، از جمله درباره سریال «دولت عشق» که درباره شهید رجایی ساختم، با ایشان صحبت کردم. همچنین درباره شرایط ساخت فیلم «گلوگاه شیطان» صحبت کردم و وقتی به ایشان گفتم که برای ساخت این فیلم 14 سال دوندگی کردم، تعجب کردند. شنیدم که ارشاد فیلم را برای آقا فرستاد و دیگر پیگیری نکردم که ایشان چه نظری درباره این فیلم دارند.»

کارگردان فیلم «گام های شیدایی» افزود: «نکته جالب برایم در این دیدارها اشراف و دانش رهبری به هنر سینما است که به خوبی سینما و سینماگران را می شناسد و از این نظر من کسی را همانند ایشان مسلط به فضای فرهنگ و سینما نمی بینم. ایشان البته انسان امیدواری هستند و با وجود دشواری ها همچنان به روشنی به آینده نگاه می کنند. اما همچنان مطالب مورد نظر ایشان در سینما اجرایی نشده است.»

حمید بهمنی در پاسخ به پرسش «آوینی فیلم» مبنی بر نسبت سینمای ایران با هنر ولایی عنوان کرد: «متاسفانه در سال های اخیر به دلیل سهل انگاری متولیان فرهنگی، فاصله میان سینماگران ایرانی با هنر دینی و انقلابی زیاد شده است و افراد آن دسته را تعداد بیشتری دربرمی گیرند. برای نمونه می توان به فیلم های امروز سینمای ایران اشاره کرد که فیلم های سخیف کمدی هستند که با هر بهانه و دستاویزی می خواهند فروش داشته باشند.» این کارگردان درباره وضعیت اسفناک سینمای کمدی در سال های اخیر، اشاره کرد: «همین فیلم «هزارپا» که در حال اکران است، به تعبیری هزارپای اکران است که به شکل اختاپوس به سینما هجوم آوردند و به دلیل این که نگذاشتند امثال ما کار کنیم، فضا برای افراد نامناسب پیدا شده است و می بینیم افرادی که مدعی سینمای روشنفکری و دانایی بودند، با چه ابتذالی فیلم کمدی را به سینما آوردند! ما مخالف سینمای جذاب و کمدی نیستیم و در سینمای ایران هم فیلم هایی مثل «لیلی با من است» ساخته شد که همچنان طرفدار دارد اما فیلم هایی مثل «هزارپا» سلیقه مخاطب را تنزل داده و سینمای ما را به انحراف می کشاند.»

کارگردان باسابقه سینمای ایران در پایان گفت و گو مخاطبان را به تماشای فیلم نجیب «چراغ های ناتمام» دعوت کرد و درباره محصول موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی عنوان کرد: «اکران فیلم «چراغ های ناتمام» در میان فیلم های سطحی و بی ارزش سینمای ایران، خیلی با ارزش است و «چراغ های ناتمام» چراغ روشنی در میان انبوه فیلم های سطحی است و این فیلم به شکل سالم و ارزشمندی سعی می کند یادآور ارزش های انسانی و انقلابی برای مخاطبان باشد و به نظرم باید به مصطفی سلطانی فیلمساز جوان این فیلم تبریک گفت که در این شرایط سخت اقدام به  ساخت فیلمی ارزشی کرده است و امیدوارم که مخاطبان از فیلم «چراغ های ناتمام» دیدن کنند.»

اضافه کردن دیدگاه جدید