شماره مطلب : 22672
زمان انتشار : 97/7/16 - 15:30 2018/10/8
آوینی فیلم: حلقه وصل شصت‎وسوم با بررسی «نقش اجتماعی هیات» منتشر شد.

«نقش اجتماعی هیات» در نشریه حلقه وصل

آوینی فیلم: حلقه وصل شصت‎وسوم با بررسی «نقش اجتماعی هیات» منتشر شد.

آوینی فیلم: شصت‎وسومین شماره ماهنامه «حلقه وصل» با موضوع «هیئت حسینی(ع) به‌جای هیئت دولتی» منتشر شد. تحریریه حلقه وصل در این شماره با بررسی وضعیت موجود هیئت‎ها، مدعی شده که آژیر قرمز برای کارآ نبودن هیئت‏‌ها در شرایط اجتماعی کنونی را به صدا در آورده است.

این شماره از مجله «حلقه وصل» با هدف ارائه راهکار برای حضور و تاثیرگذاری هر چه بیشتر هیئت‎های حسینی(ع) در جامعه به سراغ چهره‎هایی مانند آیت‎الله مصباح یزدی، حجت‎الاسلام پناهیان، علیرضا زاکانی، یعقوب توکلی، یاسر جبرائیلی و... رفته و فعالیت‎های «جامعه ایمانی مشعر» را به لحاظ ساختاری و ارائه محتوا به هیئت‎ها مورد واکاوی قرار داده است.

صادق یزدانی، سردبیر ماهنامه «حلقه وصل» در این شماره نقش اصلی هیئت‎ها در بحران ناکارآمدی امروز دولت در جامعه را بررسی کرده است و از ضرورت ظاهر شدن هیئت‌ها در قامت هیئت دولت و پرهیز از دولتی و اداری شدن و هیئتی عمل کردن نوشته است. «هیئت حسینی به‌جای هیئت دولت» عنوان یادداشت یزدانی در این شماره است.

آیت‎ الله مصباح‌یزدی در شماره شصت‌وسوم ماهنامه حلقه وصل به تشریح دو رکن اساسی «شناخت» و «انگیزه» در ایجاد حرکت و جبهه و ید واحد شدن اشاره کرده است و از این گلایه کرده است که ما «قدر معرفت‌افزایی و شورآفرینی عاشورا را در جامعه نمی‌دانیم».

حسن رحیم‌پور ازغدی هم در این شماره به این سوال پاسخ داده است که آیا ربط دادن هیئت‎ها به مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم کار دستی است یا نه؟ حجت‌الاسلام پناهیان از ضرورت کوچ دغدغه جبهه‎شدن از واقعیت‌های واقعی به واقعیت‌های مجازی سخن گفته است و تاکید داشته که وقتی «لایک» قدرت می‎آفریند، هیئتی‌ها باید در قامت سلبریتی‌ها ظاهر شوند.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید