شماره مطلب : 22678
زمان انتشار : 97/7/16 - 16:31 2018/10/8
آوینی فیلم: رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار گفت: صداوسیما، بزرگ‌ترین امکان رسانه‌ای فرهنگی در طول تاریخ تشیع است.
رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار:

صداوسیما، بزرگ‌ترین امکان رسانه‌ای فرهنگی در طول تاریخ تشیع است

آوینی فیلم: رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار گفت: صداوسیما، بزرگ‌ترین امکان رسانه‌ای فرهنگی در طول تاریخ تشیع است.

آوینی فیلم: رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره عمار گفت: صداوسیما، بزرگ‌ترین امکان رسانه‌ای فرهنگی در طول تاریخ تشیع است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، وحید جلیلی پیش از ظهر امروز در همایش جوانان ‌و تحول در رسانه که در آمفی‌تئاتر دانشگاه صداوسیما برگزار می‌شود، اظهار کرد: امکاناتی که در اختیار سازمان صدا‌و‌سیما قرارگرفته که با خون ۲۰۰ هزار شهید به دست آمده است.

وی افزود: صداوسیما بزرگ‌ترین امکان رسانه‌ای فرهنگی در طول تاریخ تشیع است و نمی‌توان به‌راحتی از آن گذشت.

این فعال فرهنگی عنوان کرد: برخی مدیران صداوسیما در برابر روشنفکران خائن منفعل می‌شوند. مگر می‌شود در هنر و رسانه این‌حجم از بی‌اعتنایی نسبت به وقایع مهم انقلاب وجود داشته باشد. در تاریخ ایران هیچ دورانی وجود نداشته که به اندازه ۴۰ سال بعد از انقلاب قهرمان داشته باشد اما صداوسیما به کدام یک از این قهرمانان پرداخته است.

وی اضافه کرد: خیانت روشنفکران به هنر ایران٬ کمتر از خیانتی نیست که به اسلام و انقلاب کردند.

این فعال فرهنگی و رسانه‌ای با انتقاد از ضعف سینمایی جاسوسی در ایران گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند که ایران بعد از انقلاب جزء سه کشوری است که هدف اصلی سازمان‌های جاسوسی قرار گرفته است. در حالی‌که ایران ۱۷ هزار شهید ترور دارد اما اصلاً در سینما و صداوسیما به آن پرداخته نمی‌شود و سینمای جاسوسی ما به‌شدت ضعیف است.

وی ادامه داد: در صداوسیمای ایران عملیات ضد سانسور نیاز داریم. تاریخ‌انقلاب٬ عقاید و اقوام سانسور شده است. سریال 100 قسمتی برای انقلاب ساخته‌شده اما در آن‌هیچ اثری از اسلام وجود ندارد.

جلیلی عنوان کرد: مدیران برخی شبکه‌های صداوسیما خود را فرهیخته‌ترین مدیران کشور می‌دانند اما در نتیجه و بر روی آنتن چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ عملاً خبری از اسلام در کارهایشان نیست.

وی خاطرنشان کرد: از رسانه‌ای که با نام اسلام و تحت لوای جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند هر انحرافی به‌وجود بیاید و هر ضعف نفسی از سوی مدیرانش دیده شود تکثیر خواهد شد.

این فعال فرهنگ و رسانه تأکید کرد: این‌گونه نیست که نیروهای انقلابی در صداوسیما کم باشند٬ نرم‌افزار باید اصلاح شود و اگر این اتفاق رخ دهد مشخص می‌شود از دل همین سازمان فعلی اتفاقات مثبتی رخ می‌دهد.

جلیلی عنوان کرد: نیروی انقلابی به اندازه کافی در سازمان صداوسیما وجود دارد. ۲۵ سال است که دانشکده صداوسیما در اختیار ماست، مگر می‌شود نیرو تربیت شده انقلابی وجود نداشته باشد.

وی اظهار کرد: مشکل از کمبود نیرو نیست آرمان مدیران و دینی که می‌خواهند داشته باشند این‌گونه است.

 

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید