شماره مطلب : 22855
زمان انتشار : 97/8/14 - 10:06 2018/11/5
آوینی فیلم: مجموعه اشعار زنده یاد حمیدسبزواری با عنوان 'این بانگ آزادی' در حدود دو هزار صفحه و در چهار مجلد به کوشش استادان رضا اسماعیلی، محدثی خراسانی و حسین اسرافیلی تهیه و تنظیم شده است
«این بانگ آزادی» شاعر انقلاب رونمایی شد

در روز استکبارستیزی «بانگ جرس» به گوش رسید

آوینی فیلم: مجموعه اشعار زنده یاد حمیدسبزواری با عنوان 'این بانگ آزادی' در حدود دو هزار صفحه و در چهار مجلد به کوشش استادان رضا اسماعیلی، محدثی خراسانی و حسین اسرافیلی تهیه و تنظیم شده است

آوینی فیلم: مجموعه اشعار زنده یاد حمیدسبزواری با عنوان 'این بانگ آزادی' در حدود دو هزار صفحه و در چهار مجلد به کوشش استادان رضا اسماعیلی، محدثی خراسانی و حسین اسرافیلی تهیه و تنظیم شده است.

این بانگ آزادی کلیات آثار حمید سبزواری و یک منبع موثق برای ادب‌دوستان، پژوهشگران شعر معاصر و علاقه‌مندان به اشعار زنده‌یاد سبزواری است. این کتاب توسط انتشارات سیمرغ هنر وابسته به سازمان بسیج هنرمندان و با مشارکت شهرستان ادب منتشر شده است. به حمید سبزواری لقب 'پدر شعر انقلاب' هم داده‌اند. 'سرود درد'، 'سرود سپیده'، 'سرودی دیگر'، 'تو عاشقانه سفر کن' و 'بانگ جرس' از جمله آثار این شاعر فقید محسوب می‌شوند.

مراسم رونمایی از کتاب مجموعه اشعار زنده‌یاد حمید سبزواری با عنوان «این بانگ آزادی» به همت سازمان بسیج هنرمندان و با مشارکت نهادهایی همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه فرهنگی هنری شهرستان ادب و حوزه هنری شامگاه یکشنبه با حضور هنرمندان و خانواده این شاعر در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شاعران زنده یاد نصرالله مردانی، خلیل عمرانی و احمد زارعی از خانواده این شعرا تجلیل شد. شعرخوانی شعرای انقلابی از دیگر برنامه های این آیین بود، همچنین قطعه انقلابی 'آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو' از آثار زنده یاد حمید سبزواری با صدای استاد اسفندیار قره باغی اجرا شد.

در مراسم رونمایی از مجموعه آثار زنده یاد حمید سبزواری، محمد گلریز خواننده اصلی سرود این بانگ آزادی که تقریبا چهار دهه پیش آن را برای اولین بار خواند، بار دیگر آن را بازخوانی کرد.

کلید واژه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید